En Ucuz Kargo Ücretleri

Kargo fiyatları; gönderinin büyüklüğü, mesafesi ve gönderi süresine göre değişkenlik göstermektedir. Her kargo şirketi bu kriterlere göre farklı kargo fiyatı belirlemektedir. OfisPaneli, en ucuz kargo ücretlerinden yararlanabilmeniz için kargo şirketleri ile anlaşma yapmanıza aracı olur.

kargo fiyatları

Kargo Ücretlerini Belirleyen Faktörler

Desi ve Ağırlık Hesabı

Desi hesabı: en x boy x yükseklik / 3000 olarak hesaplanır.

Gönderinin desi ve ağırlığı hesaplanarak büyük olan değere göre fiyatlandırma yapılır.

Mesafeye Göre Hesaplama

Gönderilen adres ile teslim edilecek adres arasındaki mesafe

 • 0 – 1 km arası
 • 1 – 200 km arası
 • 200 – 600 km arası
 • 600 – 1000 km arası
 • 1000 km’den daha uzun kriterlerine göre belirlenir. Ayrıca yurt içi, yurt dışı ve K.K.T.C.’ne göre farklı kargo fiyatları belirlenir.

Ek Hizmetler

Gönderinin adresten alınması ve ya adrese teslimatı gibi ek hizmetler kargo fiyatını arttırabilir

Express Gönderiler

Gönderinizin acil olarak gün içerisinde teslim edilmesini istiyorsanız, kargo şirketlerinin sunduğu VIP (Express) servislerini kullanabilirsiniz. Bu hizmetin bedeli standart kargo fiyatlarından daha yüksektir.

Teslimat Türü ve Adresine Göre Kargo Fiyatları

Hızlı kargo ya da express kargo olarak adlandırılan kargo gönderim türü, en hızlı şekilde teslimat için kullanılır. Kargo şirketleri bu gönderilerin teslimatı için standart dışı yöntemler kullanırlar. Hızlı kargo fiyatları, standart kargo fiyatının yaklaşık 4-5 katı tutarındadır. Normal kargo gönderilerinde olduğu gibi ölçütlere göre express kargo fiyatı değişkenlik göstermektedir.

Kargo gönderilerinizi bulunduğunuz şehir içinde gerçekleştirmek istediğinizde daha uygun ücretlendirme uygulanacaktır. Şehir içi gönderiler mesafe olarak genellikler 1 km altı, 1 10 km arası ya da 10 – 20 km arası olacağı için şehir içi kargo fiyatı daha düşük olacaktır.
Bazı kargo firmalarının “Şehiriçi” gönderim tarifleri de bulunmaktadır. Örneğin PTT ile şehir içi yapacağınız gönderi fiyatları 7 TL’den başlamaktadır.

Kargoyu teslim ettiğiniz şehirden başka bir şehire göndermek isteğinizde şehir dışı kargo fiyatlarından gönderi tutarınız hesaplanır. Şehirler arası mesafeye arttıkça kargo ücreti artmaktadır.

Türkiye’den K.K.T.C.’a göndereceğiniz kargolarda Kıbrıs’a özel uygulanan kargo fiyatlarından gönderi ücretiniz hesaplanır. Ayrıca Kuzey Kıbrıs şehir içi ve şehirler arası gönderilerde de mesafeye göre hesaplama yapılır. Her şirketin ücretlendirmesi farklı olduğu için, göndermek istediğiniz kargo şirketine ait sayfada detayları görüntüleyebilirsiniz.

Türkiye’den yurdışına gönderilen kargoların ücret hesabında hangi ülkeye göndereceğiniz, gönderi türünüz ve desi bilgileri ile teslim süresi seçeneği kriterleri değerlendirilmektedir.

Örneğin Almanya’ya göndereceğiniz 10 kilo ve 10 desi bir koli yaklaşık olarak 200 – 400 $ tutarındadır.

Şirketiniz için yapacağınız yurt dışı gönderilerde %80’e kadar indirimli fiyatlardan yararlanmak ve FedEx garantisi ile kargo teslimatı için hemen teklif isteyebilirsiniz. Detaylı bilgiye yurtdışı kargo fiyatları sayfasından da ulaşabilirsiniz.

Teklif İste

Şehir dışına acil gönderileriniz, kargo şirketlerinin uçakları aracılığı ile yapılır. Uçak kargo fiyatları için kargo şirketi özel teklifler hazırlamaktadır.

Şirketlere Göre Kargo Fiyatları

OfisPaneli, kargo şirketlerinin en uygun fiyatlarını alarak kullanıcılara iletmektedir. En uygun kargo fiyatlarından yararlanmak için OfisPaneli’nden ücretsiz teklif isteyebilirsiniz. Türkiye’de faaliyet gösteren kargo şirketlerinin en uygun fiyatlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

sürat kargo Aras Kargo PTT Kargo

Aşağıda yer alan rakamlar, kargo ücretleri hakkında bilgi sahibi olmanız için hazırlanmıştır. Şehiriçi ve şehirlerarası kargo ücretlerini inceleyebilir, şirketiniz için en uygun kargo anlaşmasını OfisPaneli aracılığıyla yapabilirsiniz.

Ücretlere KDV dahil olmamakla birlikte ağırlık olarak dosya harici 1 KG baz alınmıştır.

Son Güncelleme: Kasım 2017

MNG Kargo 

 

Yurtiçi Kargo

 

Sürat Kargo

 

Aras Kargo

 

UPS Kargo

 

PTT Kargo

 

Kargo Fiyatları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Kargo Fiyatlarından Nasıl Yararlanabilirim?

OfisPaneli, anlaşmalı olduğu tedarikçiler üzerinden gönderilerinizde uygun fiyat avantajı sunar.

Kargo Fiyatları Tüm Türkiye Geneli Midir?

OfisPaneli aracılığı ile alacağınız kargo fiyatları, Tüm Türkiye genelinde sabit olmaktadır.

Kargo şirketleri ücret hesabı yaparken kiloya mı bakıyor yoksa desi'ye mi?

Hangi değer daha büyükse o baz alınır. Örneğin 10 desi, 15 kg ağırlığında bir gönderiniz var. Gönderi ücreti 15 desi üzerinde yapılacaktır.

Desi hesabı nasıl yapılır?

Desi hesabı: en x boy x yükseklik / 3000 olarak hesaplanır.

En ucuz kargo firması hangisidir?

Gönderi türü ve mesafeye göre değişmektedir. Dilerseniz aşağıdaki adreslerden her kargo firmasının gönderiniz için olan ücretini hesaplayabilir, sizin için en uygun firmayı seçebilirsiniz:

OfisPaneli ile indirimli kargo gönderebilmek için şirket sahibi olmak şart mı?

OfisPaneli, kargo ürünü için şu an sadece şirketlere indirimli fiyat paylaşabilmektedir. Dilerseniz bireysel kullanıcılarımız için Sigorta, araç kiralama ve ofis malzemeleri gibi diğer ürünlerimize göz atabilirsiniz.

Kargomun gün içerisinde teslim edilmesini istiyorum. Hangi şirketlerde hızlı kargo uygulaması mevcut?

Bir çok kargo firmasında aynı gün teslimat hizmeti mevcuttur.
Örnek olarak:

 • MNG Kargo – Güniçi Kargo
 • Aras Kargo – Gün içi
 • Yurtiçi Kargo – VIP 24
 • Sürat Kargo – Sürat 24

8 Yorum

 1. Avatar

  Ahmet Tanrıkulu

  Merhaba,
  Serbest mali müşavir olarak görev yapmaktayım. Çalıştığım şirketlerle sürekli kargo alım gönderim işlemlerimiz oluyor. Çoğunlukla dosya boyutunda gönderiler. Kargo fiyatları ne kadardır? Nasıl yardımcı olabiliyorsunuz?

 2. Avatar

  Gülcay

  Ben ev hnm yım örgü örürüp satıyorum ve kargo anlaşmasından nasıl yararlanabirim kurumsal bir şirket olmadığım için bana anlaşma yaparlarmı PTT konuştum 100 kargo yollarsam anlaşma yapabileceklerini söylüyorlar bu doğru bilgimi

  • Burak Ünver

   Burak Ünver

   Gülcay hanım,

   Biz OfisPaneli olarak yalnızca kurulu bir şirketiniz olduğu takdirde sizinle kargo anlaşması yapabiliyoruz. Fakat bireysel olarak da belirli bir gönderi taahhüdünde bulunarak kargo şirketleri ile fiyat pazarlığı ve anlaşma yapabilirsiniz.

 3. Avatar

  Muhammet Yaman

  Merhaba ben de ucuz fiyata kargo göndermek istiyorum. Şirketim yok ama tanıdık bir şirket var. Onların adına kargo anlaşması yapsanız ben onlardan göndersem olur mu?

  • Burak Ünver

   Burak Ünver

   Muhammet Bey merhaba,

   Dilerseniz 0212 272 37 37 numaralı telefondan danışman arkadaşlarıma ulaşıp tüm merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Kendileri en doğru bilgileri size aktaracaklardır.

 4. Avatar

  Nayme Özkan

  Kanada Vancovıra kargo paketi göndermek istiyorum ücret ne kadar olur (1 kg) lütfen acil cevap bekliyorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir