Kargo Şirketleri Çalışma Saatleri

Avantajlı kargo anlaşması yapmanızı sağlayan OfisPaneli ile şirket giderlerinizi düşürebilir; tüm kargo işlemlerinizin yönetimini tek bir panelden yapabilirsiniz.

ÜCRETSİZ TEKLİF İSTE

Kargo şirketlerinin çalışma saatleri haftanın ilk 6 gününde küçük farklılıklar gösterebilir fakat Pazar günleri tüm kargo şirketleri için tüm gün tatil günüdür.

Kargo Şirketleri Çalışma Saatleri

Kargo şirketleri çalışma saatleri, kargo firmalarının, müşterilerine hizmet sundukları zaman dilimlerinin hangi aralıklarda olduğunu gösteren saat aralıklarıdır. Bazı kargo şirketleri, çalışan müşterilerinin de gönderimlerini evlerinde teslim alabilmeleri açısından belirli şubelerde belirli saatlerde ekstra çalışma saatleri uygulaması yapmaktadırlar. Çoğu kargo şirketinin çalışma saatleri, iş günleri içerisindeyken normal mesai saatleri uygulamasından biraz daha geçtir. Bunun sebebi de çalışan müşterilerin, çalıştıkları kurum veya şirketten izin almalarına gerek kalmadan kargo işlemlerini gerçekleştirebilmelerine olanak sağlamaktır.

Bazı kargo şirketleri çalışma saatleri aşağıdaki gibidir:

Kargo ŞirketiHafta İçi    Cumartesi
MNG Kargo Çalışma Saatleri08:30 - 18:0008:30 - 15:30
Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri09:00 - 18:0009:00 - 17:00
Aras Kargo Çalışma Saatleri08:30 - 18:0008:30 - 13:00
Sürat Kargo Çalışma Saatleri08:30 - 19:3008:30 - 14:00
PTT Kargo Çalışma Saatleri08:30 - 17:0008:30 - 12:30

 

Image
kargo-sirketleri-calisma-saatleri

Kargo Şirketleri Çalışma Günleri

Kargo şirketleri çalışma günleri, müşterilerin hizmet alabilecekleri günler hakkında bilgi sahibi olmaları açısından önem arz etmektedir. Kargo şirketleri çalışma günleri belirlenirken hem kargo şirketlerinin personelleri hem de kargo şirketlerinin müşterileri göz önünde bulundurulur. Gerek çalışan memnuniyetini gerekse müşteri memnuniyetini en yüksek seviyelere çıkarabilmek ve o seviyelerde tutabilmek adına, bir takım çalışmalar gerçekleştiren firmalar, kargo şirketleri çalışma günlerini bu doğrultuda hayata geçirdikleri zaman planlaması ile belirlerler. Bu zaman planlaması çoğu kargo şirketinde aynı olmakla birlikte küçük farklılıklar da gösterebilmektedir. Bazı kargo şirketleri haftanın 5 günü çalışmayı tercih ederken, bazı kargo şirketleri çalışma günlerini 6 gün olarak ayarlamakta bazı kargo şirketleri ise çalışma günlerini 5,5 gün olarak belirlemektedir. Pazar günleri ise tüm kargo şirketleri kapalıdır.

Kargo Şirketleri Dağıtım Saatleri

Kargo şirketleri dağıtım saatleri, kargo şirketleri çalışma günleri ve çalışma saatlerine paralel olarak ayarlanmaktadır. Bazı kargo şirketleri, herhangi bir sebepten dolayı mesai saatleri içerisinde evinde olamayan müşteriler de baz alınarak planlanmakta ve kargo şirketi dağıtım saatlerine ekstra zaman dilimleri eklenmektedir.

Yorum Yap

E-posta adresiniz 3. şahıslar ile paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA