Kargo Kapıda Ödeme Nasıl Oluyor?

Şirketler için en avantajlı kargo anlaşması yapma fırsatı sunarak verimli bir çözüm ortağı olan OfisPaneli ile tüm kargo işlemlerinizi tek panel üzerinden yönetebilirsiniz.

İNDİRİMLİ KARGO TEKLİFİ İSTE

Kargo kapıda ödeme, satışı yapılan bir ürünün ödemesinin, alışveriş sırasında değil, kargo teslimatı sırasında gerçekleştirilmesiyle hayata geçirilen işlemdir.

‘Kargo kapıda ödeme nasıl oluyor?’ sorusu, özellikle elektronik platformlardan satış işlemi gerçekleştiren kurum veya kişilerin merak ettikleri soruların başında gelmektedir. Bilindiği üzere gelişen teknolojik imkanlar ve sistemler sayesinde başta e-Ticaret siteleri olmak üzere kargolar ile kurye firmaları kapıda ödeme hizmetini kullanmaktadır.

Kargo Kapıda Ödeme Nedir?

Kargo kapıda ödeme nasıl oluyor konusu elektronik ortamlardan satış ve pazarlama hizmeti sunan şirketler için büyük önem arz etmektedir. Çünkü elektronik platformlardan alışveriş işlemi gerçekleştirmeyen kişilerin, elektronik ortamdaki ürünü beğenmediği için değil, güven kaygıları sebebiyle alım yapmadığı bilinmektedir. Elektronik ticaret yapmayan müşteriler kart ve kimlik bilgilerini vermeye çekinirler ve bu yüzden kargo kapıda ödeme sistemini kullanmak isterler. Kargo kapıda ödeme nasıl oluyor sorusu bu yüzden şirketler için oldukça önemlidir. Ayrıca kapıda ödeme sistemi sayesinde müşteri memnuniyeti ve satışlar doğru orantılı olarak artış gösterirken, ürünlerde oluşabilecek sıkıntılar da kargonun himayesi altında bulunmaktadır. Yapılan araştırmalara göre kapıda ödeme sistemini kullanan e-Ticaret sitelerinin satışlarının artış gösterdiği ve müşteri memnuniyeti konusunda yüksek notlar aldığı belirtilmektedir.

Image
kargo kapıda odeme nasıl oluyor

Kapıda Ödemeli Kargo Gönderme

Kapıda ödeme sistemi çeşitli aşamalardan oluşmakla birlikte kolay bir işlem olarak gösterilir.

-Kapıda ödemeli kargo göndermek için, gönderimi gerçekleştirmesi istenen kargo şirketinin kargo kapıda ödeme sistemine sahip olması ve ayrıca sitenin de kargo firması ile bu anlaşmayı yaparak, ödeme ekranında kapıda ödeme seçeneğini sunmuş olması gerekir. Aksi taktirde kapıda ödeme ile gönderim yapılması mümkün değildir.

-Kapıda ödemeli kargo gönderen kargo şirketlerine söz konusu gönderi paketlerini gönderen ve alıcı bilgileri girilir. Bu bilgiler kimlik bilgilerinin yanı sıra telefon ve adres bilgileridir. Gerekli bilgiler girildikten sonra, kargonun kargo kapıda ödeme sistemiyle gönderileceği bilgisi iletilir. Kargo personeli bu bilgiye göre gerekli işlemleri gerçekleştirir.

-Kapıda ödemeli kargo gönderme sistemi için çok yüksek miktarlar olmamakla birlikte tarafınızdan belli bir tutar alınır. Bu tutar genellikle gönderilen ürüne bağlı olarak 6 ile 15 TL arasında değişiklik göstermektedir. Kargo kapıda ödeme nasıl oluyor sorusunun ilk aşaması olan gönderim aşamasının cevabı böylece verilmiş olur. Ikinci aşamada ise yani alım aşamasında, alıcı kargoyu teslim alırken ödemeyi kargo personeline gerçekleştirir ve tutar gönderenin hesabına aktarılır. Kargo şirketlerinin bankalarla yaptıkları anlaşmalara göre kapıda ödemeli kargo sisteminde kredi kartı ve taksit seçenekleri de kullanılabilmektedir.

OfisPaneli aracılığıyla gerçekleştirilen kargo anlaşmaları şirketiniz için en avantajlı kargo anlaşması olmakta ve tüm kargo giderlerinizi minimuma düşürerek şirketinize değer katmaktadır.

Yorum Yap

E-posta adresiniz 3. şahıslar ile paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA