Kargo Şirketleri Nasıl Çalışır?

Şirketiniz açısından en avantajlı kargo şirketiyle çalışmak için OfisPaneli'nin kargo anlaşma fırsatlarından faydalanabilir, şirketinizin kargo giderlerini minimize ederek şirket verimliliğini artırabilirsiniz.

ÜCRETSİZ TEKLİF İSTE

Kargo şirketleri, bir adresten başka bir adrese gönderilmesi istenen yükü minibüsler, tırlar veya uçaklar ile taşımaktadırlar. Bu kargo taşıma araçları kargo şirketine ve gönderim yapılan mesafeye göre değişiklik göstermektedir.

Kargo Şirketleri Çalışma Şekli

Kargo şirketleri nasıl çalışır sorusu, kargo şirketlerinde gönderim ve teslim işlemlerin nasıl gerçekleştiğinin anlatılmasıyla cevaplanabilir. Kargo şirketleri, kargo gönderimi yapan kişiden TC kimlik numarası, isim, soyisim, adres ve telefon numarası gibi bilgilerini talep ederler. Aynı şekilde kargonun gönderileceği kişinin de adres, isim, soyisim ve telefon numarası bilgileri gerekmektedir. Bu bilgiler doğrultusunda kargo gönderim kaydını alan kargo şirketleri, gönderim yapılacak adres rotasına ilk giden kargo aracına, kargonun girişini yaparlar. Böylece kargonun kaydı alınmış ve kargo, gideceği adresin bağlı olduğu bölgeye gönderilmek için hazır hale gelmiş olur. Kargo gönderim işlemleri gerçekleştirilirken bir makbuz oluşturulur ve bu makbuzu üzerinde kargo takip numarası yer alır. Kargo müşterileri bu kargo takip numarasını kullanarak gönderilerinin ne zaman nerede olduğu gibi bilgilerini takip edebilirler. Kayıt altına alınan kargo, bölgeye gidecek kargo aracıyla yola çıkar. Bu araç kargo şirketine göre ve adreslere göre farklılıklar gösterebilir. Bölgeye giden kargo, alıcı adresine iletilmek üzere yola çıkar ve alıcı, adreste bulunamadığı taktirde alıcı adresine en yakın olan kargo şubesine teslim edilir. Bu durumda alıcının adresine, kargosunu hangi şubeden alacağı bilgilerinin yer aldığı bir ihbarname bırakılır. Bazı kargo şirketleri anında SMS bilgilendirmesi de yapmaktadır. Alıcı kargosunu kendi adresinden veya kargo şubesinden aldıktan sonra, kargoyu teslim aldığına dair bir belge imzalar ve kargo gönderim işlemi tamamlanmış olur.

Image
kargo sirketleri nasil calisir

Kargo şirketleri Firmalar ile Nasıl çalışır?

Kargo şirketleri, sürekli kargo gönderimi gerçekleştiren firmalar ile anlaşmalar yaparak şahsi gönderim gerçekleştirme fiyatlarına oranla daha düşük fiyatlardan çalışırlar. Kargo anlaşmaları, sürekli gönderim gerçekleştiren firmalar için oldukça önemlidir ve şirket giderlerinde büyük rol oynamaktadır. Siz de kargo anlaşmanızı OfisPaneli aracılığıyla gerçekleştirin; en avantajlı kargo anlaşmasını yaparak şirket giderlerinizi düşürün. OfisPaneli ayrıca, tüm kargo işlemlerinizi tek bir panel üzerinden yönetmenizi ve kontrol etmenizi sağlayarak şirketiniz için artı zaman ve artı değer oluşturur.

Yorum Yap

E-posta adresiniz 3. şahıslar ile paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA