PTT Kargo Yurtdışı Takip

PTT Yurt dışı kargo takip işleminin nasıl yapıldığına dair tüm bilgileri OfisPaneli’nde bulabilir, şirketinize değer katacak yurt dışı kargo teklifini OfisPaneli anlaşmalı şirketlerden hemen alabilirsiniz!

FİYAT TEKLİFİ İSTE

PTT Kargo ile yurt dışına gönderilen kargoları takibini online sistem üzerinden gerçekleştirmek mümkündür. PTT Kargo tarafından sunulan bu online hizmet ile kargonuzun ne zaman nerede olduğu, hangi aşamada olduğu, gümrüğe takılıp takılmadığı gibi birçok konuyu oturduğunuz yerden öğrenebilirsiniz.

PTT Yurtdışı kargo takip sistemi ile, PTT Kargo aracılığıyla gönderilen uluslararası gönderilerin ne zaman, nerede ve hangi işlem aşamasında olduğu gibi bilgilere zahmetsizce erişilebilmektedir.
Tüm kargo işlemlerinizi tek bir panelden yöneterek optimum zaman yönetimi gerçekleştirmenizi sağlayan OfisPaneli, şirketiniz için en avantajlı kargo anlaşmasını yapmanızı sağlayarak da şirket giderlerinizi %80’lere kadar varan oranlarda düşürmektedir.

PTT Yurtdışı Kargo Takip

PTT yurtdışı kargo takip işlemleri, PTT Kargo yurt içi kargo takip işlemleriyle aynıdır. Uluslararası kargo gönderimlerinizin durumunu öğrenebilmeniz için sunulan PTT yurt dışı kargo takip hizmetleri, yurt içi gönderi takip sisteminde olduğu gibi kargo takip numarası ile gerçekleştirilmektedir. Gönderi barkod numarası da denilen kargo takip numarası, online PTT yurtdışı takip sisteminde ilgili yere girilerek kargo takip işlemi kolayca yapılabilmektedir. Yurtdışı kargo gönderimlerinin ücretlendirmesi yurtiçi ücretlendirmelere göre farklılık göstermektedir. PTT yurt dışı kargotakip sistemi sayesinde gönderinizin gümrüğe takılıp takılmadığı bilgisine de erişebilirsiniz.

Image
ptt yurtdışı kargo

PTT Kargo Yurt Dışı Gönderi Takip Sistemi Nasıl Kullanılır?

PTT Kargo yurt dışı gönderi takip veya sorgulama sistemi için: http://gonderitakip.ptt.gov.tr/
Açılan sayfadaki panelde “barkod numarası” ve “güvenlik kodu” bilgileri istenmektedir. Gönderiniz gerçekleştirildiğinde tarafınıza iletilen evraktaki barkod kodunu ilgili bölmeye yazmanız gerekmektedir. Ardından güvenlik kodu yazısının altındaki görselde yer alan kodu ilgili kısma yazıp, “sorgula” butonuna tıklayarak yurt dışı gönderi sorgulama işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Herhangi bir sebepten dolayı barkod numarasının kaybolması veya bilinememesi gibi durumlarda, PTT şubesine giderek isim, soyisim, telefon numarası veya TC kimlik no gibi bilgileri kullanarak barkod numaranızı öğrenebilir veya doğrudan şubeden yurt dışı kargo sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Yurt Dışı Kargo Takip İşlemindeki Sonuçlar Nelerdir?

Yurt dışından bir kargo bekliyorsanız ve size iletilen barkod kodunu girmenize rağmen herhangi bir sonuçla karşılaşmıyorsanız kargonuz uluslararası gönderim durumuna henüz geçmemiştir. Yani gönderilen şubede beklemektedir.1-3 gün içerisinde uluslararası gönderi konumuna geçecek ve sisteme girişi yapılacaktır. Yani birkaç gün sonra kontrol ettiğinizde kargonuzun durumunu takip etmeye başlayabileceksiniz.

  • “Receive item from customer” durumu, kargonuzun teslim alındığı anlamına gelmektedir.
  • The item was forwarded to the destination country“, kargonuzun teslim edileceği ülkeye ilgili bilgilerin gönderildiğini ifade eder.
  • Send item abroad” yazısı var ise kargonuz yurt dışına sevk edilmiş demektir.
  • Receive item at office of exchange“, gönderinin alıcı ülkeye ulaştığını belirtir.
  • Send item to customs“, gönderinin gümrüğe ulaştığını ifade eder.

Bu yazının korkutmaması gerekir çünkü gümrüğe takıldığı anlamına değil, sadece kontrolden geçeceği anlamına gelir. Yasaklı veya gümrük vergisi kesilmesi gereken bir durum söz konusu değilse buradan dağıtım merkezlerine ve oradan da belirtilen adrese iletilecektir.

PTT Kargo Yurt Dışı Fiyatları ve diğer yurt dışı kargo gönderim konularıyla ilgili bilgi almak için ilgili başlıklarımızı incelemeyi unutmayınız.

PTT Yurtdışı Kargo

PTT Yurtdışı kargo hizmetleri, PTT Kargo tarafından sunulan uluslararası gönderi hizmetleridir. PTT Kargo takip sistemini kullanmanın bir diğer yolu da e­devlet aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. www.turkiye.gov.tr adresinden e-devlet sistemine girerek PTT Kargo yurtdışı takip işlemi yapılabilmektedir. Bu online takip sistemlerini kullanmak için kargo takip numarası gerekmektedir. Kargo takip numarasının bilinmediği durumlarda ise PTT Kargo ile iletişime geçerek veya en yakın PTT kargo şubesine giderek görevli personele kimlik bilgilerinizi verdiğiniz taktirde isterseniz kargo takip işlemini doğrudan gerçekleştirebilir isterseniz kargo takip numaranızı öğrenebilirsiniz.

PTT Yurtdışı Gönderi Sorgulama

PTT Yurtdışı gönderi sorgulama işlemi, PTT kargo müşterileri tarafından en sık kullanılan hizmetlerin başında yer almaktadır. Kargo müşterilerinin en fazla merak ettikleri konu gönderilerinin durumu olmaktadır. Bu konu, yurt dışı gönderilerde daha fazla önem arz etmektedir. Söz konusu gönderinin gümrüğe takılıp takılmadığı, nerede ve hangi aşamada olduğu gibi bilgilerin öğrenilmesini sağlayan PTT Yurtdışı gönderi sorgulama sistemi, gönderi yapan ya da bekleyen müşteriler için bu yüzden önemli olmaktadır.
PTT Yurtdışı gönderi sorgulama sistemi ile PTT yurtiçi gönderi sorgulama sistemi aynı sistemdir.

PTT Kargo ile anlaşma yapan işletmeler kargo giderlerini düşürebilmektedir. PTT Kargo anlaşma fiyatları yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz 3. şahıslar ile paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA