PTT Kargo Yurtdışı Kargo

PTT yurt dışı kargo ile ilgili merak ettiklerinizi OfisPaneli’nde bulabilir; yurt dışı kargo konusunda en avantajlı teklifleri OfisPaneli anlaşmalı şirketlerden hemen alabilirsiniz!

FİYAT TEKLİFİ AL

PTT yurt dışı kargo hizmetleri, uluslararası kargo gönderimi konusunda ülkemizdeki en uygun fiyatlara sahip olan hizmetlerdir. Ancak PTT Yurt Dışı Kargo tarafından sunulan düşük fiyatların bir takım dezavantajları da mevcuttur. Aciliyet durumu söz konusu olmayan bireysel gönderilerde PTT Kargo’yu tercih etmek avantaj sağlayabiliyorken, acil gönderilmesi gereken kargolarda veya e-ticaret ve ihracat şirketlerinde PTT Kargo, diğer kargo şirketlerine oranla daha geç gönderim gerçekleştirdiği için avantajlı olmamaktadır.

Image
ptt kargo yurtdisi kargo

PTT Ne Zaman Kargo Hizmeti Sunmaya Başladı?

Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olan PTT tarafından kurulan PTT Kargo, 3 Temmuz 2008 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Hizmet sunmaya başladığı günden itibaren sürekli kendisini geliştiren ve büyüyen PTT Kargo, iş sürçlerine inovasyonu ve güncel teknolojiyi dahil ederek faaliyetlerine devam etmektedir. Uygun fiyatlarla kargo taşımacılığı yapan PTT Kargo, bu yönüyle alanında en ucuz hizmet sunan firmalardan biridir.

PTT Yurt Dışı Kargo Hangi Durumlarda Dezavantajlıdır?

PTT ile yurt dışına kargo göndermek, fiyat göz önünde bulundurulduğunda avantajlı bir durum gibi gözükebilir. Ancak PTT ile yapılan yurt dışı gönderiler, özel kargo şirketlerine kıyasla çok daha uzun sürelerde adrese teslim edilmekte ve bu durum hem göndericiler hem de alıcılar açısından dezavantaj oluşturmaktadır. Özellikle e-ticaret siteleri, uluslararası gönderilerinde PTT kargoyu genellikle tercih etmemektedirler. Çünkü Online alışverişlerdeki en önemli konulardan biri kargo teslim süresidir. E-ticaret sitesi müşterileri, aldıkları ürünün haftalar sonra taraflarına ulaşmasından memnun olmayabilirler.

PTT Kargo ile gönderilen kargolar ortalama 2 haftayı aşan sürelerde adrese iletilebiliyorken, bu süre özel kargo şirketlerinde 2 güne kadar düşebilmektedir. Bu da müşteri memnuniyeti açısından, satıcıların işine değer katan bir durum oluşturmaktadır. Bu durum aynı zamanda ürünün eline hemen ulaşabileceğini bilen potansiyel müşterilerin satın alma eğilimlerini de artırmaktadır. Bu yüzden PTT Yurt Dışı Kargo, acil veya hızlı iletilmesi gereken gönderiye sahip müşteriler açısından dezavantaj oluşturabilmektedir. Paketleme konusunda da PTT koli hizmeti vermemektedir. Bu yüzden gönderinin kolilenip hazır bir halde PTT’ye götürülmesi gerekir.
Süre kısıtı olmayan, aciliyet gerektirmeyen durumlarda ise PTT Kargo ile yurt dışına kargo göndermek, sadece fiyat göz önünde bulundurulduğunda oldukça avantajlı olmaktadır.

Yorum Yap

E-posta adresiniz 3. şahıslar ile paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA