PTT Yurtdışı Kargo Ücretleri

PTT Yurt Dışı Kargo ücretleri ile ilgili merak ettiklerinizi OfisPaneli’nde bulabilir, şirketinizin kargo giderlerini düşürecek yurt dışı kargo teklifini OfisPaneli anlaşmalı firmalardan hemen alabilirsiniz!

FİYAT TEKLİFİ AL

PTT yurt dışı kargo fiyatları, özel kargo şirketlerine kıyasla daha düşüktür. Ancak gönderilerin teslim süresi ise diğer firmalara oranla çok daha uzundur. Örnek vermek gerekirse Türkiye’den ABD’ye giden bir paket PTT Kargo ile yaklaşık 2-3 hafta içerisinde adrese ulaşıyorken, özel kargo şirketleri ile 1-5 gün arasında ulaşmaktadır.

PTT Yurt Dışı Kargo Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

PTT Kargo yurt dışı gönderi ücreti hesaplamak için, PTT tarafından sunulan online sistem kullanılmaktadır.
PTT yurt dışı kargo hesaplama için buradaki aracı kullanabilirsiniz.
Açılan sayfada iki panel görülmektedir. Bunlardan üst taraftaki panel yurt içi gönderi hesaplama için, alt taraftaki panel ise yurt dışı gönderi hesaplama işlemi içindir.

PTT Kargo ile yurt dışına göndereceğimiz bir mektubun kargo ücretini hesaplayalım.

Öncelikle Yurt Dışı Hizmetler / International Services başlığı bulunan panelden en üstteki seçeneğin, yani “Mektup Postası Gönderileri“nin üstüne geliyoruz.

Açılan kutucuktan “Mektup” başlığına tıklıyoruz. Altta yeni seçenekler açılacaktır. Buradan, öncelikle gönderim yapacağımız ülkeyi seçmemiz gerekmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’ni seçelim. Teslimat süresi 10-14 gün olarak karşımıza çıkmaktadır. Mektup değil de koli seçecek olursak bu süre 14-18 gün aralığına çıkacaktır. Mektubun ağırlığını 100 g olarak belirleyelim ve ek hizmetler bölümünden taahhütlü ve alma haberliyi seçelim. Böylece kargomuz ulaştığında veya ulaşmadığında haberdar olarak geri alabileceğiz. Bu şartlar altında gönderimizin ücreti 17,30 TL olarak hesaplanmaktadır.

Image
ptt yurtdisi kargo fiyatları

Yani Türkiye’den ABD’ye bir mektupPTT ile 17,30 TL karşılığında 10-14 gün içerisinde ulaştırılabilmektedir.
Aynı işlem 1000 gramlık yani 1 kilogramlık bir koli için yapıldığında fiyat ve teslimat süresi değişecektir.

Türkiye’den ABD’ye 1 kg’lık bir koli yaklaşık 66 TL karşılığında 14-18 gün içerisinde ulaştırılmaktadır. Süreyi kısaltma için PTT Yurt Dışı APG seçeneğine kullanabilirsiniz. Ancak bu durumda fiyat da artacaktır. 1 kg’lık gönderiniz 5-8 gün içerisinde ABD’ye ulaşacak ve fiyatı 115 TL civarına çıkacaktır.
Siz de gönderinizin türüne ve ağırlığına göre ilgili kısımları doldurarak PTT yurt dışı kargo fiyatlarını hesaplayabilirsiniz.

Yurt dışı koli gönderilerinde sadece “alma haberli” ve “sigortalı” ek hizmetleri bulunmaktadır. Bunlardan talep edilen seçildiğinde fiyata eklenmektedir. Yurt dışı gönderilerde karşı ödemeli seçeneği kullanılmamaktadır.

Şirketiniz için en avantajlı yurt dışı kargo anlaşmasını yapmak için OfisPaneli’nden hemen teklif alın, OfisPaneli anlaşmalı KargomKolay’ın yurt dışı kargo hizmetlerinden ayrıcalıklı şekilde faydalanın.

Yorum Yap

E-posta adresiniz 3. şahıslar ile paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA