Yurtdışına Nasıl Kargo Gönderebilirim?

OfisPaneli aracılığıyla gerçekleştirilen kargo anlaşmaları, şirketlerin kargo giderlerini düşürmekte ve şirketlere para/zaman tasarrufu sağlamaktadır.

İNDİRİMLİ KARGO TEKLİFİ İSTE

Yurtdışına nasıl kargo gönderebilirim sorusu, uluslararası gönderim gerçekleştirmek isteyen kurum ve kişilerin sıkça sordukları sorular arasında yer almaktadır.

OfisPaneli aracılığıyla gerçekleştirilen kargo anlaşmaları, şirketlerin kargo giderlerini düşürmekte ve yurtdışına nasıl kargo gönderebilirim sorusuna en kazançlı cevabı vermektedir.

Şahıslar açısından ise yurtdışına kargo gönderebilmek için izlenmesi gereken bir takım yollar bulunmaktadır. Bu yolları anlatarak yurtdışına nasıl kargo gönderebilirim sorusuna cevap vereceğiz.

Yurtdışına Nasıl Kargo Gönderebilirim?

Uluslararası kargo gönderim işlemi gerçekleştirmek isteyen kişilerin sorduğu “yurtdışına nasıl kargo gönderebilirim?” sorusunun cevabı oldukça basit olmakla birlikte birkaç püf nokta içermektedir. Öncelikle, yurt dışına gönderimini gerçekleştireceğiniz kargonun, gönderimi yasak ürünler arasında yer almaması gerekmektedir. Bu gönderimi yasak olan ürünler hakkında, kullanmayı düşündüğünüz kargo şirketini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Göndermeyi düşündüğünüz kargo, yasaklı bir ürün değilse, yurtdışına nasıl kargo gönderebilirim sorusunun cevabı için kilit konu olan kargoyu göndereceğiniz ülke önem arz etmektedir. Her kargo şirketi, her ülkeye gönderim gerçekleştirmemektedir. Dolayısıyla gönderim gerçekleştirmeyi düşündüğünüz ülkeye hangi kargo şirketlerinin kargo ilettiğini öğrenmeniz gerekmektedir.

Image
yurtdısına nasıl kargo gonderebilirim

Yurtdışına Nasıl Kargo Gönderilir?

Yurtdışına nasıl kargo gönderilir konusunun önemli unsurlarından biri de ne amaçla gönderim gerçekleştirileceğidir. I·hracat yani yurt dışına satış amacıyla gerçekleştirilen uluslararası kargo gönderimlerinde fatura bilgileri de kargoda yer almalıdır. Kargo şirketine alıcı ve gönderici bilgileri verilerek, kargo paketinin üzerine bu bilgiler yazılır. Ardından kargo şirketi, göndereceğiniz ürünün ebatlarına göre kargo gönderim fiyatını belirler, kargonuzun gümrüğe takılmadan hızlı bir şekilde söz konusu ülkeye girişini sağlanabilmesi için gönderinizin içerik tanımlamasını yapar ve yurt dışına kargo gönderim işleminiz hayata geçirilmiş olur.

Yurtdışına Kargo Fiyatları

Yurtdışına kargo fiyatları, kargo şirketlerine göre farklılık göstermekle birlikte, söz konusu kargonun gönderileceği ülkelere göre de değişiklikler göstermektedir. Bu durumun sebebi hem ülkelerle gerçekleştirilen kargo anlaşmalarına hem de ülkelerin mesafelerine bağlı olmaktadır.

Yurtdışı kargo fiyatları yurt içi kargo fiyatlarına göre daha yüksek olmaktadır. Bu yüzden yurtdışına kargo gönderirken paketlemeye özellikle dikkat etmek gerekir. Yurtdışına kargo fiyatlarını minimumda tutmak için ürünün paketinde boşluklar kalmamasına, ürünü tam sarmasına özen gösterilmelidir. Çünkü küçücük ebat farklılıkları bile yurtdışına kargo fiyatları üzerinde büyük etkiler yapabilmektedir.

Yorum Yap

E-posta adresiniz 3. şahıslar ile paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA