Kargo Hesaplama

OfisPaneli farkıyla şirketiniz için en verimli kargo şirketi anlaşmasını yapabilir ve kargo ücretlerinizi minimumuma indirerek şirket giderlerinizi azaltabilirsiniz.

İNDİRİMLİ KARGO TEKLİFİ İSTE

Kargo Hesaplama

Kargo hesaplama işlemleri, müşterisi olunan kargo şirketine göre farklılıklar gösteren işlemler arasında yer almaktadır. Kargo hesaplama işlemini gerçekleştirebilmek için, bazı kargo şirketlerinde, gönderimi gerçekleştirilecek kargo kutusunun en, boy ve yükseklik bilgileri santimetre cinsinden ve kargonun ağırlığı da kilogram veya gram cinsinden girilmelidir. Buna ek olarak kargonun nereden nereye gideceği bilgisi de önem arz etmektedir. Bu bilgiler ışığında kargo hesaplama sistemi kullanılabilir ve böylece söz konusu kargonun ücreti hesaplanabilir. Ucuz kargo ücretlerinden yararlanmak için OfisPaneline ulaşabilirsiniz.

Image
kargo hesaplama

Kargo Ücreti Hesaplama

Kargo ücreti hesaplama sistemi de kargo şirketlerinin, müşterileri için hayata geçirdikleri oldukça kullanışlı ve işlevsel sistemlerdir. Çünkü kargo gönderimi gerçekleştirecek kurum veya kişiler gerek doğru bütçe planlaması yapabilmeleri adına gerekse kargo gönderimi sırasında olası bir sürprizle karşılaşarak beklentilerinin üstünde bir fiyat bulmamaları açısından gönderecekleri kargonun ücretini hesaplayabilmek ve öğrenmek isterler. Bu yüzden kargo ücreti hesaplama sistemi çok kullanışlı ve faydalı bir sistemdir. Kargo şirketlerine göre farklılık gösterebilen kargo ücreti hesaplama sistemlerinde kargo şirketlerinin ücretlendirme yaptıkları parametreler de birbirine göre farklılık gösterebilmektedir.

Kargo Ücret Hesaplama

Kargo ücret hesaplama işlemini gerçekleştirebilmek için kullanılması gereken bilgiler, kimi kargo şirketlerinde hacim ve ağırlık birimleri ile kargonun gideceği mesafeye göre belirlenmekteyken kimi kargo şirketleri ise hayata geçirdikleri kampanyalarla kargo ücret hesaplama işlemlerinde hacim bilgilerini göz ardı ederek sadece ağırlık bilgilerini kullanmaktadırlar. Kargo ücret hesaplama işlemi tüm kargo şirketlerinin online kargo ücret hesaplama sistemleri kullanılarak veya kargo ücret hesaplama formlarına bakılarak gerçekleştirilebilmektedir. Kargo ücret hesaplama sisteminde kargo şirketleri, kargonun şubeden mi alınacağına yoksa adrese mi teslim edileceğine de dikkat etmektedirler. Tüm bu durumlar kargo ücret hesaplama işlemine ek miktar olarak eklenmektedir. Yurtiçi Kargo hesaplama, Sürat Kargo hesaplama, PTT Kargo hesaplama, Aras Kargo hesaplama, MNG kargo hesaplama gibi kargo ücret hesaplama sistemleri, söz konusu kargo şirketinin belirlediği kriterlere göre değişmektedir.

Yorum Yap

E-posta adresiniz 3. şahıslar ile paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA