PTT Kargo Çalışma Saatleri

Şirketiniz için en avantajlı kargo anlaşmasını yapmanızı sağlayan OfisPaneli ile, kargo giderlerinizi düşürebilir; tüm kargo gönderi yönetimini tek bir panelden gerçekleştirebilirsiniz.

FİYAT TEKLİFİ AL

PTT Kargo çalışma saatleri, PTT Kargo’nun hizmet verdiği saatleri gösteren zaman aralıklarıdır. PTT Kargo dağıtım saatleri, çalışma saatlerine paralel ayarlanmıştır.

PTT Kargo Çalışma Saatleri

PTT Kargo çalışma saatleri hafta içi her gün 08:30’da başlamaktadır. Bazı PTT Kargo şubeleri hafta sonu Cumartesi günleri de hizmet sunmaktayken diğerleri hem Cumartesi hem de Pazar günleri kapalı olmaktadır. Yine bazı PTT kargoları öğlen arası tatil vermemekte; diğerleri ise hizmetlerine öğlenleri 1 saat ara vermektedir. Hafta içi her gün 08:30 da başlayan PTT çalışma saatleri öğlen arası veren şubelerde 12:30’da öğlen tatiline girmektedir. 1 saatlik öğlen arasının ardından 13:30 da yine hizmet sunmaya başlayan PTT Kargo şubeleri 16:30’da ise hizmetlerini o gün için durdurmaktadır. Öğlen arası vermeyen PTT Kargo şubelerinde ise PTT çalışma saatleri sabah 08:30’da başlamakta ve 17:00’a kadar devam etmektedir.

Image
ptt kargo calısma saatleri

PTT Kargo Dağıtım Saatleri

PTT Kargo dağıtım saatleri, PTT Kargo çalışma saatleriyle aynı olacak şekilde ayarlanmıştır. Buna göre PTT Kargo dağıtım saatleri de öğlen arası vermeyen şubeler için 08:30 ile 17:00 arasında; öğlen arası veren şubelerde ise 08:30 ile 16:30 arasındadır. PTT Kargo dağıtım saatleri dışındaki saatlerde gönderimi gerçekleştirilen kargonun teslimatı yapılamamaktadır. Bu yüzden kargo gönderim veya alım işlemlerinizi çin PTT kargo dağıtım saatleri ve çalışma saatleri içerisinde işlem gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

PTT Kargo Mesai Saatleri

PTT kargo mesai saatleri kapsamında verilen hizmetlerden mesai saatleri dışında da yararlanılabilen hizmetler online hizmetler olmaktadır. Online sistem üzerinden sunulan PTT Kargo gönderi takibi, PTT Kargo gönderi süresi sorgulama ve PTT Kargo en yakın şube sorgulama gibi hizmetlerden PTT Kargo mesai saatleri dışında da faydalanabilirsiniz. PTT Kargo çağrı merkezi mesai saatleri ise sesli yanıt sistemi olduğu için 7 gün 24 saattir. Şube bazlı hizmet almak için ise PTT Kargo mesai saatleri 08:30 ­ 16:30 arasında; öğlen tatiline girmeyen şubelerde ise 08:30 ­ 17:00 arasında yer almaktadır. Bu zaman dilimleri arasında PTT Kargo’nun sunduğu tüm hizmetlerden faydalanmak mümkündür.

PTT Kargo ile anlaşma yaparak kargolarınızı indirimli fiyatlardan gönderebilirsiniz. Buradaki “Ptt Kargo ile anlaşma yapmak” başlıklı yazımızda detaylı olarak bu süreçten bahsettik, inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz 3. şahıslar ile paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA