Şirkete Araç Kiralama Avantajları Nelerdir?

blog

Şirkete Araç Kiralama Avantajları Nelerdir?

KOBİ’lerden büyük ölçekli firmalara kadar her sektörden şirket, ticari araca ihtiyaç duymaktadır. Bu araçlar genelde saha satışı için kullanılmakla beraber ürün sevkiyatı, personel taşınması gibi birçok konuda firma için gereklidir. Durum böyle olunca birçok işletme araç kiralama hizmetine başvurur. Peki kiraladığınız bu araçların şirketinize sağladığı avantajlar nelerdir?

Öncelikle araç kiraladığınız zaman kullanımda olan araçta bir sorun meydana geldiğinde yedek araçla değişim yapma şansınız olur, bu da iş akışınızın aksamadan devam etmesini sağlar. Bununla birlikte iş yoğunluğunuzun olduğu ve gerekli durumlarda kiralama gerçekleştirdiğiniz için hem fazladan personel maliyetinizi düşürmüş hem de aracınızı sadece mecburi durumlarda kullanmış olursunuz.

Bunun dışında şirket bütçesine en büyük katkılarından biri de kiralama ücretini gider olarak göstererek vergiden düşürebilmenizdir. Yani bir aracı kiraladığınız durumda kira ücretinin %20’si vergi indirimine dahil oluyor. Aynı zamanda araç için harcamış olduğunuz akaryakıt, bakım onarım masraflarını da gider listenizde gösterebiliyorsunuz. Bu sayede aylık harcamalar ile sabit nakit akışı sağlamış olursunuz.

Belirttiğimiz avantajlarının yanında araç kiralamanın olası kaza durumlarında aracınızın 2. el araç statüsüne geçmesini önleme gibi avantajları da vardır. Bu sayede hem aracınızın değerinde bir azalma olmamış hem de tamir süreciyle uğraşıp zaman kaybetmemiş olursunuz.

Bu tip faydalarından dolayı son zamanlarda Türkiye’de araç kiralama sektörü git gide büyümektedir. Yerli kiralama şirketleriyle birlikte global alanda hizmet veren de birçok şirket bulunmaktadır. Bu yüzden şirketinizin vergi durumu ve karlılığını gözeterek sizin için en uygun firmayla araç kiralama anlaşması sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz 3. şahıslar ile paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA

OfisPaneli ile tüm hizmetlere en avantajlı koşullarla erişin,
boşa harcadığınız para ve zamanı, şirketinizi büyütmek için kullanın.
ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Şirket giderlerinizi düşürecek tasarruf ipuçlarından haberdar olun.

CAPTCHA