Güncel pompa satış fiyatları, benzin istasyonlarında satışa sunulan tüm akaryakıt türlerinin güncel litre fiyatlarıdır.

Güncel Pompa Fiyatları

Güncel pompa fiyatları belirlenirken, zorunlu vergiler ile birlikte akaryakıt firmalarının nakliye ve taşıma maliyetleri de göz önünde bulundurulmakta ve güncel pompa fiyatları bu faktörler belirlenmektedir. Bahsedilen maliyetler, güncel pompa fiyatları üzerinde küçük farklılıklar yaratmaktadır.

Güncel pompa fiyatları, akaryakıt firmaları arasında farklılık gösterir, hatta aynı firmanın iki ayrı şubesinde bile fiyat farkı bulunabilir. Bu farklar, şubeler arasında veya şube ile rafineri arasındaki mesafeden kaynaklanabilir. Bu mesafeler ne kadar uzak ise güncel litre fiyatları o kadar yükselebilir. Tüm bu maliyetler hesaplanarak güncel pompa fiyatları düzenlenir. Bu şekilde yapılan fiyat düzenlemelerinin, tüm akaryakıt firmalarında aynı şekilde olduğunu söylemek mümkün.

Güncel Pompa Satış Fiyatları

Güncel pompa satış fiyatları, EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu) tarafından belirlenen taban ve tavan fiyatlar arasında yer almaktadır. Tüm akaryakıt firmaları bu fiyat baremine sadık kalmak zorundadır. EPDK’nın yaptığı bu düzenleme, rekabet piyasasının dengeli olması için oldukça önemlidir.

Bahsedilen tüm faktörler hesaba katılarak akaryakıt firmalarının güncel pompa satış fiyatları belirlenir. Her litre fiyatı, içinde bir takım vergileri de barındırır.

Akaryakıt Pompa Fiyatları

Akaryakıt pompa fiyatları düzenlenirken, tüm akaryakıt şirketleri için geçerli olan vergiler hesaba katılır. Bu vergiler,

  • EPDK payı
  • Katma değer vergisi
  • Özel tüketim vergisidir.

ve tüm akaryakıt firmalarına aynı şekilde uygulanır.

Bu vergiler, gümrüksüz rafineri fiyatına eklenmekte ve taşıma maliyetleri ile birlikte düşünülerek akaryakıt pompa fiyatları belirlenmektedir.

pompa-fiyatlari

Akaryakıt Firmaları Pompa Fiyatları

BP, Opet ve Petrol Ofisi’nin güncel pompa satış fiyatlarını bulabilirsiniz.

Petrol Ofisi (PO) pompa satış fiyatları, Petrol Ofisi istasyonlarında satışa sunulan akaryakıtların pompa tavan fiyatlarını göstermektedir.

Petrol Ofisi Pompa Fiyatları

Opet güncel pompa satış fiyatları, Opet istasyonlarında satışa sunulan akaryakıtların ne kadar fiyata satıldığını TL cinsinden göstermektedir.
Opet Pompa Fiyatları

BP güncel pompa satış fiyatları, BP şubelerinde satışa sunulan akaryakıtlar için hangi fiyatların uygulandığını TL cinsinden göstermektedir.
BP Pompa Fiyatları