Multinet Kart Bakiyesini Paraya Çevirmek Mümkün mü? Yasal mı?

Multinet paraya çevirme işlemi kesinlikle yasal olmayan, üstüne üstlük işlem sonrasında kart kullanıcısını zarara sokan bir işlemdir. Multinet'in yaygın işyeri ağında ve geçerli marketlerde kullanılması en doğrusudur.

ÜCRETSİZ YEMEK KARTI TEKLİFİ AL

Bilindiği üzere Multinet firmaların çalışan personelleri için, anlaşmalı olunan noktalarda yeme, içme gibi masraflarının karşılanmasına yarayan, çalışan personelin dilediği yerden yemek yemesi, özgürce harcamasını sağlayan akıllı kart olarak tanımlanmaktadır. Multinet ayrıca, yeme ve içme gibi harcamaların yanında otel, konaklama, akaryakıt ve gıda harcamalarında da çalışan personelin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Multinet’in sağladığı bu geniş olanaklara rağmen kart bakiyesinde bulunan harcama miktarlarının yani Multinet paraya çevirme gibi girişimlerin etik olmayacağının bilgisini vermekte fayda vardır. Çünkü marketlerde gıda alışverişlerinizden tutan da elektronik, giyim, ayakkabı ve yeme içme gibi alanlarda kolayca harcama yaptığınız Multinetten para çekme kullanıcılarına zarardan başka bir şey vermez.

Multinetten para çekme ya da Multinet paraya çevirme gibi istekleri olan kullanıcıları çoğu zaman yüksek engeller beklemektedir. Yüksek rakamlarla harcama yapılan Multinet kartlarınızın tespit edilmesi kartınızın iptaline neden olabilmektedir. Multineti paraya çeviren yerler genellikle bu işten karlı çıkan noktalardır. % 20 hata %30 komisyon karşılığında Multineti paraya çeviren yerler size zarardan başka bir şey getirmez. Oysa Multinet sahip olduğu geniş ağlar sayesinde ve Bugün Buradayım diyerek yaptığınız harcamalarda değil kesinti artı TATLIPARA kazanmanıza ve bu TATLIPARA tutarında kazandığınız puanları da yeniden harcamanıza olanak sağlamaktadır.

Image
multinet-paraya-cevirme

Multinet Nakite Çevirme

Multinet nakite çevirme girişimleri bazı illegal noktalarda yüksek yüzdeler ve komisyon karşılığında yapılmaktadır. Multineti nakite çeviren yerler arasında restoranlar olduğu gibi bu işten en çok karlı çıkan noktalar fast food noktalarında moto kuryelerdir. Moto kuryelerin amacı kredi kartları ile ödeme yapmayan yani nakit harcama yapan müşterilerin parası yerine Multinet kartından harcama yapılıyormuş gibi göstererek %15 ya da %20 komisyonla Multineti nakite çevirebilmektedirler. Harcamalarımızı birim çevrelerinde ve anlaşmalı olunan noktalarda yaparak kazancınıza kazanç sağlayarak harcadıkça kazanabilirsiniz.

Multinet Kırdırma

Multinet kart sahiplerinin sıklıkla başvurduğu yöntemlerden biri de Multinet bozdurma ya da halk arasındaki söyleniş şekliyle Multinet kırdırma girişimidir. Bu yüzden Multinet bozdurma girişimi için belli kart bakiyesinin %30’undan bile vazgeçilebilmektedir. Multinet kırdırma yerleri genellikle tek taraflı kâr oranları üzerinde durular. Bu yüzden kart sahibi Multinet kırdırma işlemi sonucunda nakit paraya kavuşsa da aslında zarardadır. 100 TL’lik bir market harcaması ile ihtiyaçlarınızı gidereceğiniz yerde, %30 komisyon karşılığında 70 TL almanız hem size zarar hem de tespit edildiğinde kartınızın iptal olmasına neden olabilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir