Güncel Pompa Satış Fiyatları

Akaryakıt firmalarının güncel pompa satış fiyatları nasıl belirlenir, hangi vergiler bu fiyata dahildir gibi sorulara yazının devamında yanıt bulabilirsiniz. OfisPaneli ile indirimli akaryakıt anlaşması yaparak yakıt zamlarına karşı zararınızı minimuma indirebilirsiniz.

İndirimli Akaryakıt Fiyatlarından Yararlan

Pompa Satış Fiyatları

Güncel pompa satış fiyatları belirlenirken, zorunlu vergiler ile birlikte akaryakıt firmalarının nakliye ve taşıma maliyetleri de göz önünde bulundurulmakta ve güncel pompa satış fiyatlarını bu faktörler belirlenmektedir. Bahsedilen maliyetler, güncel pompa fiyatları üzerinde doğal olarak bazı farklılıklar yaratmaktadır.

Güncel pompa fiyatları, akaryakıt firmaları arasında farklılık gösterir, hatta aynı firmanın iki ayrı şubesinde bile fiyat farkı bulunabilir. Bu farklar, şubeler arasında veya şube ile rafineri arasındaki mesafeden kaynaklanabilir. Bu mesafeler ne kadar uzak ise güncel litre fiyatları o kadar yükselebilir. Tüm bu maliyetler hesaplanarak güncel pompa fiyatları düzenlenir. Bu şekilde yapılan fiyat düzenlemelerinin, tüm akaryakıt firmalarında aynı şekilde olduğunu söylemek mümkündür.

Güncel pompa satış fiyatları, EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu) tarafından belirlenen taban ve tavan fiyatlar arasında yer almaktadır. Tüm akaryakıt firmaları bu fiyat baremine sadık kalmak zorundadır. EPDK’nın yaptığı bu düzenleme, rekabet piyasasının dengeli olması için oldukça önemlidir.

Bahsedilen tüm faktörler hesaba katılarak akaryakıt firmalarının güncel pompa satış fiyatları belirlenir. Her litre fiyatı, içinde bir takım vergileri de barındırır.

Akaryakıt Pompa Fiyatları

Akaryakıt pompa fiyatları düzenlenirken, tüm akaryakıt şirketleri için geçerli olan vergiler hesaba katılır. Bu vergiler,

  • EPDK payı
  • Katma değer vergisi
  • Özel tüketim vergisidir.

ve tüm akaryakıt firmalarına aynı şekilde uygulanır.

Bu vergiler, gümrüksüz rafineri fiyatına eklenmekte ve taşıma maliyetleri ile birlikte düşünülerek akaryakıt pompa fiyatları belirlenmektedir.

Image
pompa-fiyatlari

Akaryakıt Firmalarına Göre Pompa Satış Fiyatları

Shell, BP ve Petrol Ofisi’nin güncel pompa satış fiyatlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Shell güncel pompa satış fiyatları, Shell istasyonlarında satışa sunulan akaryakıtlar için hangi fiyatların uygulandığını TL cinsinden göstermektedir.
Shell Pompa Satış Fiyatları

BP güncel pompa satış fiyatları, BP şubelerinde satışa sunulan akaryakıtlar için hangi fiyatların uygulandığını TL cinsinden göstermektedir.
BP Pompa Satış Fiyatları

Petrol Ofisi (PO) pompa satış fiyatları, Petrol Ofisi istasyonlarında satışa sunulan akaryakıtların pompa tavan fiyatlarını göstermektedir.

Petrol Ofisi Pompa Satış Fiyatları

Yorum Yap

E-posta adresiniz 3. şahıslar ile paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA