Taşıt Tanıma Sistemi Nedir?

Taşıt tanıma sistemi; ticari araçların anlaşmalı istasyonlarda suya sabuna dokunmadan, aracınızdan inmeden, otomatik olarak yakıt almalarına olanak sağlayan, başta faturalandırma, nakit para, kredi kartı, litre hesabı, kilometre takibi gibi pek çok fonksiyonu ortadan kaldıran, hızlı, pratik, güvenli ve tam kontrollü yakıt almanızı sağlayan, teknoloji ile donatılmış akıllı bir yönetim sistemidir. Taşıt tanıma sistemi takip ve kontrol mekanizması gelişmiş ticari araçların zaman kaybetmeden sıfır risk ile sahip olabilecekleri akaryakıt yönetim sistemi olarak ta tanımlanabilir. Taşıt tanıma sistemi kısaltması TTS olarak ifade edilmektedir.
Dijital çağın, izlerini taşıyan akıllı yönetim kavramını ortaya koyan taşıt tanıma sistemi getirdiği yenilikler ve kolay kullanım sistemi ile her firmanın sahip olması gereken yönetim sistemleri arasında yer almaktadır. Gelişen ve değişen dünyada firmanızın sahip olduğu araçların akaryakıt giderlerini tek tek kontrol etmek için zaman harcamak yerine, tek bir merkezden kolayca yönetilmesine imkan sağlayan taşıt tanıma sistemi ile şirketinize değer ve avantaj sağlayabilirsiniz.

taşıt tanıma sistemi

Taşıt Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

Taşıt tanıma sistemi TTS nasıl ve hangi koşullarda çalışır ne gibi kolaylıklar sağlar. Taşıt tanıma sistemi belli bir sistem üzerinden akıllı teknolojinin yüksek çözeltileri baz alınarak kurgulanmıştır. Taşıt kimlik ünitesi olarak adlandırılan sistem aracın bilgilerini içerir ve bu sistem arca monte edilmiştir. Bu ünite sayesinde dolum anında akaryakıt pompası ile taşıt kimlik ünitesi iletişim kurarak araç bilgilerini ve kilometre bilgilerini aktarır. Sistem uydu üzerinden hizmet verdiği için, yakılan litre, kat edilen kilometre mesafesi gibi bilgilerin kontrolü de kolay olmaktadır.

Taşıt Tanıma Sisteminin Önemli Avantajları Nelerdir?

Taşıt tanıma sisteminin avantajları oldukça fazladır. Yenilikçi, kontrollü ve teknoloji dehası bu yüksek yönetim sistemiyle sahip olunan avantajlar sayesinde araçlarınıza yeni bir ivme kazandırabilirsiniz. Taşıt tanıma sisteminin önemli avantajları arasında en yaygın ve en önemli faydaları şu şekilde sıralayabiliriz;
Araçlarınız için akaryakıt alımlarında tam kontrol elde edebilirsiniz. Aracınızın hangi lokasyonda, kaç litre yakıt harcadığını, kilometre başına düşen harcama miktarı gibi daha pek çok durumu kolayca analiz edebilir, günlük, haftalık ve aylık raporlar halinde rapor edilmesine olanak sağlayabilirsiniz.
Her daim güvenli, pratik, esnek ve hızlı akaryakıt ikmalinin yanında ödeme ve muhasebe kolaylığı elde edersiniz. Lüzumsuz fişler, nakit ödemeler, kredi kartı ile ödemeler gibi araçları ortadan kaldırarak yönetimi tek bir merkezden gerçekleştirebilirsiniz.
Sahip olduğunuz ticari araçlara kısıtlama getirmek, limit getirmek oldukça basittir. Üstelik taşıt tanıma sisteminin önemli avantajları arasında online olarak internetten tanımlanan şifre ile giriş yaparak tüm kontrolleri belirlediğiniz kriterlere uygun yönetebilirsiniz.

Taşıt Tanıma Sistemi Donanım Gereksinimleri Nelerdir?

Taşıt Tanıma Sistemini sistem gereksinimleri sahip olunan ticari aracın fiziksel, teknik ve donanımları göz önünde bulundurularak yapılır ve tercihe bağlıdır. Taşıt kimlik ünitesi olarak adlandırılan sistemlerde en sık kullanılan takip sistemleri; montajlı cihaz tiplerinde akıllı halka, montajsız cihaz olarak ise akıllı anahtarlık kullanılmaktadır.

Taşıt Tanıma Sistemi Kimler İçin? Nasıl Dahil Olunur?

Taşıt tanıma sistemi ticari firmaların kolayca yararlanabildiği akıllı akaryakıt yönetim sistemidir. Taşıt tanıma sistemi sürecine dahil olmak isteyen ticari araç sahiplerinin başvuru süreci ve gereken evrakları hazırlamaları gerekmektedir. Bununla beraber banka hesabı tanımlanması, taşıt tanıma sistemi cihazlarının gönderimi, taşıt tanıma ünitelerinin montajı gibi sürece dahi olma konularında OfisPaneli destek vermektedir. Hizmet kanalından ve hizmet sisteminden yararlanmak isteyen ticari araç firmaları OfisPaneli’nden destek alarak taşıt tanıma sistemine kolayca dahil olabilirler. Hemen OfisPaneli taşıt tanıma sistemi anlaşması için teklif isteyin!