Anonim şirket kurmak için gerekli olan kuruluş evraklarının tümüne bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Sıfırdan bir anonim şirketi kurmak için ihtiyacınız olan tüm evrakların listesi, gerekli evrak örnekleri ile birlikte aşağıdaki dosyada mevcut. Sayfamızı okuyarak ve dosyayı indirerek anonim şirket kurmadan önce yapmanız gereken her şeyi kolayca öğrenebilir ve gerekli evraklar listenizi hazırlayabilirsiniz.

Anonim şirket, bir sermaye şirketi türüdür ve şahıs şirketi kuruluşuna göre daha maliyetli ve zordur. Anonim şirket kuruluş işlemleri için en az 1 ortak ve 50.000 TL sermaye gereklidir. Anonim şirketler, kanun nezdinde yasak olmayan her türlü ekonomik faaliyet için kurulabilir. Anonim şirket unvanları, Türkçe olarak tespit edilmeli, anonim şirket ibaresi yer almalı ve faaliyet konusunu göstermelidir.

 

Ayrıca anonim şirket kuruluşu, ani ve tedrici olarak ikiye ayrılır. Kurucular kendi paylarını tamamen taahhüt etmişler ise Ani Kuruluş, yalnızca bir kısmı için taahhütte bulunmuşlar ve geri kalanı için halka açılma planlanıyorsa Tedrici Kuruluş söz konusudur. Halka açılma aşaması ise Sermaye Piyasa Kanunu hükümlerine göre uygulanır.

Bu dökümanda yer alan belge ile "anonim şirket nasıl kurulur?, "anonim şirket kurma maliyeti" gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Sormak istediğiniz soruları yorum olarak yazabilirsiniz.


DosyaAction
OfisPaneli Anonim Şirket Kuruluşu İçin Gerekli Evraklar.docx  İndir  

DosyaAction
OfisPaneli Anonim Şirket Kuruluşu İçin Gerekli Evraklar.docx  İndir  

İndirme Sayısı164
İndir https://www.ofispaneli.com/kaynaklar/anonim-sirket-kurulusu/?wpdmdl=5452

OfisPaneli ile tüm hizmetlere en avantajlı koşullarla erişin,
boşa harcadığınız para ve zamanı, şirketinizi büyütmek için kullanın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir