Akaryakıt şirketleri, toplumların akaryakıt ihtiyacını karşılamak amacıyla hizmet vermekte olan ve enerji sektöründe yer alan şirketlerdir.

Akaryakıt Şirketleri

Akaryakıt şirketleri, toplumların akaryakıt talebini karşılamaktadır. OfisPaneli’nin anlaşmalı tedarikçilerinden olan Shell ile OfisPaneli aracılığıyla gerçekleştireceğiniz anlaşma sayesinde, dünyada 1800’lü yıllardan bu yana hizmet sunmakta olan ve dünyanın en köklü akaryakıt şirketlerinden biri olan Shell ile, indirimli akaryakıt hizmetlerinden faydalanabilir ve şirketlerin en büyük giderlerinden olan akaryakıt giderlerini aylık %15’e varan oranlarda düşürebilirsiniz. Bazı akaryakıt şirketleri sadece petrol dağıtımı değil, toplumun doğal gaz vb. enerji taleplerine yönelik hizmetler vermekte ve rüzgar enerjisi gibi yenilenebilir enerji projeleriyle de hem topluma hem enerji sektörüne fayda sağlamaktadırlar.

akaryakit-sirketleri

Akaryakıt Firmaları

Akaryakıt firmaları genellikle benzin, mazot (motorin), fuel oil, gaz yağı ve lpg gibi yakıtların satışını gerçekleştirmekteyken, aynı zamanda motor yağları, şanzıman yağları gibi, araçlar için gerekli olan yağların satışını da gerçekleştirmektedirler. Akaryakıt firmaları, şirketler için daha avantajlı fiyatlar sunmaktadırlar. Siz de şirketinizin akaryakıt tedarikçisi anlaşmasını OfisPaneli üzerinden yaparak en uygun fiyatlı anlaşmaya sahip olabilir; giderlerinizin ve araçlarınızın raporlamasını görerek buna göre stratejiler geliştirebilir ve şirketiniz için artı değer oluşturabilirsiniz.

Türkiye’deki Akaryakıt Firmaları

Türkiye’deki akaryakıt firmalarından bazıları şunlardır:

Shell & Turcas Petrol Anonim Şirketi (Bir OfisPaneli tedarikçisi olan Shell, Türkiye’deki hizmetlerine Cumhuriyet’n kurulduğu yıl olan 1923’te başlamıştır),  OMV Petrol Ofisi Anonim Şirketi, Opet Petrolcülük Anonim Şirketi, BP Petrolleri Anonim Şirketi, Total Oil Türkiye Anonim Şirketi, TP Petrol Dağıtım Anonim Şirketi, Lukoil Eurasia Petrol Anonim Şirketi, Aytemiz Akaryakıt Dağıtım Anonim Şirketi, Moil, Alpet, Kadoil, Turkuaz, Termopet.