Ucuz Elektrik Nedir?

Aylık ortalama elektrik faturası belirli bir tutarın üzerinde olup “serbest tüketici” olarak nitelendirilenler için elektrik tedarikçilerin sağladığı elektriğe ucuz elektrik denir.

Her yıl serbest tüketici limiti belirlenmektedir. 2016 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından belirlenen serbest tüketici limiti 82 TL’dir. Yani aylık ortalama elektrik faturası 82 TL üzerinde olan tüm kişi ve şirketler serbest tüketici olarak nitelendirmekte ve ucuz elektrik kullanım hakkı kazanmaktadır.

Ucuz elektrik kullanmaya başlamak için mevcut elektrik tedarikçinizi değiştirmeniz, indirim sağlayan bir elektrik tedarikçisine geçmeniz gerekmektedir. OfisPaneli tüm bu süreçleri sizin için ücretsiz olarak hallediyor, ayrıca indirimli elektrik kullanarak yaptığınız tasarrufunu size sunuyor.

OfisPaneli ücretsiz kullanımı ile elektrik tasarrufu sağlıyor.

OfisPaneli elektrik anlaşması ile indirimli elektrik kullanarak toplam elektrik maliyetlerinizi azaltır, yıllık yaklaşık 2 aylık faturanız kadar tasarruf edersiniz.

indirimli elektrik

İndirimli Elektrik Firmaları

OfisPaneli, elektrik tedarikçinizi değiştirerek indirimli elektrik firmalarının avantajlarından yararlanmanızda aracı olur. Serbest tüketicilere indirimli elektrik satan firmalara kolayca ulaşmanız ve ucuz elektrikten faydalanmanız OfisPaneli ile çok kolay. Tarafımızdan teklif istedikten sonra sözleşmeyi size ulaştırıyor ve sizden talep ettiğimiz evrakları teslim alıyoruz. İndirimli elektrik firmalarına ulaşmak, onlarla bire bir görüşme yapmanıza gerek kalmıyor. Ve tüm bu süreçte ekstra bir ücret ödemeden ücretsiz olarak indirimli elektrik tedarikçisine geçişiniz sağlanıyor.


ipragaz-elektrik

İpragaz Elektrik

İpragaz Elektrik 2012 yılından beri girmiş olduğu elektrik sektöründe büyük ve küçük tüm işletmelere indirimli elektrik kullanımı sağlamaktadır. OfisPaneli kullanıcıları da İpragaz Elektrik aracılığı ile uygun tarifelerden faydalanarak elektrik tasarrufu yapmaktadırlar. Müşteri odaklı çalışan İpragaz Elektrik, kaliteli ve ucuz elektriği sabit fiyatlarla müşterilerine sunmaktadır.

Ucuz Elektrik Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Elektrik üretiminin maliyetlerine ilişkin farklı görüş ve uygulamalar yıllardır karşımıza çıkmaktadır. 20. yüzyılın başlarında yayınlanan bilimsel makalelerde gelecekte elektriğin bedava olacağı yazılsa da yıllar geçtikçe bazı sanayiciler tarafından ucuz elektrik üretimin mümkün olmayacağı fikri ortaya çıkarıldı.

Yenilebilir enerji kaynakları kullanımın yaygınlaşması ucuz elektrik üretimini yaygınlaştırsa da yeni üretim tekniklerin geliştirilmesi ile maliyetlerin düşürülmesi sağlandı. Yeni geliştirilen tekniklere örnek olarak “elektroliz yöntemi” verilebilir.

Elektrik üretimi için farklı kaynak ve yöntemler kullanılmaktadır. Maliyeti düşük olan elektrik üretim şirketleri, elektrik piyasasını göz önünde bulundurarak indirimli fiyatlardan kullanıcılarına sözleşme yapmaktadır. Ucuza elektrik satmalarının en temel nedeni farklı üretim yöntemleri ile elektriği ucuza sağlamalarıdır.

İndirimli Elektrik Tedarikçileri

Daha az elektik faturası ödemek istiyorsanız, serbest tüketicelere indirimli tarifelerden elektrik sağlayan tedarikçilere ulaşabilirsiniz.

2 Yorum

 1. Avatar

  Sezer Özdemir

  Merhaba, ucuz elektrik kullanmak istiyorum ancak şirketim yok. Ofispaneli sadece şirketlerle mi çalışıyor? Yardımcı olabilir misiniz?

  • Burak Ünver

   Burak Ünver

   Sezer Bey merhaba,

   OfisPaneli şu anda sadece şirketlere avantajlı tedarik anlaşmaları sunabiliyor. Eğer şirketiniz yoksa fakat aylık elektrik faturanız 82 TL’nin üzerindeyse serbest tüketici konumunda oluyorsunuz ve elektrik dağıtım firmaları ile bireysel olarak da anlaşma yapabiliyorsunuz. Bilgi almak için bu firmalara telefon ile ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir