Zorunlu trafik sigortası fiyatları sigorta şirketlerine göre farklılıklar göstermekte olup Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen limitleri aşmayacak şekilde düzenlenmektedir.

Araç Trafik Sigortası Ne Kadar Olmalı?

Araç trafik sigortasının ne kadar olduğu, sigorta şirketlerine göre farklılıklar göstermektedir. Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen teminatlar ve limitler tüm sigorta şirketleri için sabit olmaktadır. Ancak sigorta şirketleri bu teminat ve limitlere ek teminatlar, ek hizmetler sunabilmekte ve dolayısıyla trafik sigortası fiyatları sigorta şirketlerine göre değişebilmektedir. Şirketlerin, en avantajlı tedarikçi anlaşmalarını yapmalarına olanak sağlayarak şirket giderlerinin minimize edilmesinde etkin bir rol oynayan OfisPaneli, araç trafik sigortası konusunda da en uygun teklifi sunmakta ve şirketler için verimli bir çözüm ortağı olmaktadır.

zorunlu-trafik-sigortasi-fiyatlari

Araç Trafik Sigortaları Ne Kadar Sürede Yenilenmeli?

Araç trafik sigortası, bir başka deyişle zorunlu trafik sigortası, Karayolları Trafik Kanunu’na göre, trafiğe çıkan her aracın yaptırmakla mükellef olduğu bir sigortadır. Bu sigorta kaza esnasında karşı tarafa verilen bedensel ve maddi hasarların bir kısmının karşılanması için düzenlenmektedir. Yapılmadığı durumlarda, trafik polisleri tarafından ilgili madde gereğince cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Zorunlu trafik sigortasını yaptırmadan trafiğe çıkan araçlar anında trafikten men edilmekte ve trafik şubelerinin otoparklarından birine götürülerek bağlanmaktadır. Ayrıca sigortasız trafiğe çıktığı için söz konusu aracın sahibine para cezası da kesilmektedir. Aracın geri alınabilmesi için trafik sigortası yaptırılarak poliçenin otopark yetkililerine verilmesi, kesilen para cezasının ödenmesi ve aracın otoparkta kaldığı gün üzerinden hesaplanan otopark ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

Araç trafik sigortasının her yıl yenilenmesi gerekmektedir. Trafik sigortasının vadesi dolduğu halde trafiğe çıkan araçlara cezai yaptırımlar aynı şekilde uygulanmaktadır. Bu yüzden trafik sigortanızın vadesi dolmadan yenileme işlemini gerçekleştirmeyi unutmayın.

En Uygun Araç Trafik Sigortası, OfisPaneli Farkıyla

OfisPaneli, şirketler için en uygun trafik sigortası teklifini sunmaktadır. OfisPaneli aracılığıyla gerçekleştirilen tüm tedarikçi anlaşmaları, en avantajlı fiyatlar üzerinden hayata geçirilmekte ve şirketlere değer katmaktadır. OfisPaneli, şirketlerin en verimli çözüm ortağı olmak için sigorta şirketleriyle en uygun anlaşmaları gerçekleştirmektedir.

Şirketinizin araç trafik sigortaları için OfisPaneli’nden teklif alın, siz de en uygun sigorta teklifinden faydalanın.