Yurtiçi Kargo Yurt Dışı Hizmetler Hakkında Her Şey OfisPaneli’nde!

Yurtiçi Kargo yurt dışı hizmetler ile ilgili merak ettiklerinizi OfisPaneli’nde bulabilir, aynı zamanda şirketinizin uluslararası gönderi giderlerini minimize edecek yurt dışı kargo teklifini OfisPaneli annlaşmalı firmalardan ayrıcalıklı bir şekilde hemen alabilirsiniz!

ÜCRETSİZ KARGO TEKLİFİ İSTE

Yurtiçi Kargo, dünya genelinde 220 ülkeye küresel kalite standartlarında kargo taşımacılığı gerçekleştirmekte ve uluslararsı gönderilerinizi, belirttiğiniz adrese güvenle teslim etmektedir.

Image
yurtici-kargo-yurtdisi-kargo

Yurtiçi Kargo Yurt Dışı Hizmetler

Yurtiçi Kargo yurt dışı hizmetler kapsamında gönderilerinizi dünyanın birçok yerindeki alıcılara ulaştırmak için Türkiye genelindeki 800’ü bulan şubesinden ve acentelerinden teslim almakta ve belirttiğiniz adrese güvenilir bir şekilde ulaştırmaktadır. Yurtiçi Kargo aynı zamanda, oturduğunuz yerden de yurt dışı kargo gönderim hizmetlerinden faydalanabilmeniz için “Tıkla-Gönder” hizmeti sunmaktadır. Bu hizmet kapsamında, belirttiğniz adrese kurye göndererek gönderinizi teslim almakta ve alıcı adresine iletmektedir. Bunun için tek yapmanız gereken Tıkla-Gönder hizmeti panelindeki formu doldurmak.
Yurtiçi Kargo Tıkla-Gönder hizmeti için: https://www.yurticikargo.com/gonderi-kanallari/Sayfalar/tikla-gonder.aspx

Dierseniz Yurtiçi Kargo Çağrı Merkezi’ni arayarak da aynı hizmetten faydalanabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Çağrı Merkezi: 444 99 99

Yurtiçi Kargo Yurt Dışı Ekspres hizmeti kapsamında ise, toplam değeri 7 bin 500 Euro’yu ve toplam ağırlığı 149 kilogramı geçmeyen gönderiler için uluslararası taşıma hizmeti sunmaktadır. Parça başı ağırlığın 70 kilogramdan, boyutun ise 120 santimetreden küçük olması gerekmektedir. Toplam ağırlığın ise 150 kilogramdan küçük olması gerekmektedir. Bu ölçüler veya ağırlık aşıldığı zaman ekstra ücret eklenmektedir.

 

Yurtiçi Kargo Yurt Dışı Teslimat Süresi

Yurtiçi Kargo yurt dışı gönderilerin teslimat süresi, ülkelere göre farklılık göstermektedir. Avrupa ülkelerine gönderim yapılacaksa, gönderinin Türkiye’den çıkışı yapıldıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde kargo ilgili adrese ulaştırılmaktadır. Avrupa dışı ülkelere ise Türkiye’den çıkışı yapıldıktan sonra; Amerika Birleşik Devletleri için 2-3 günAfrika için 4-5 günuzak doğu ülkeleri için 2-5 günRusya ve Ukrayna’ya döküman gönderileri ise 3-4 iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir.

 

Yurtiçi Kargo Yurt Dışı Gönderi Fiyatları

Yurtiçi Kargo yurt dışı gönderi fiyatlar, gönderinin gideceği ülkeye, ağırlığına ve boyutuna göre farklılık göstermektedir.

Örnek bir hesaplama yapmak gerekirse,

  • Türkiye’den Almanya’ya gönderilecek olan 1 kg’lık bir paket, 1 iş günü sora adrese teslim edilmekteyken ücreti ise yaklaşık olarak 44 Euro gibi bir tutara denk gelmektedir.
  • Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderilecek 1 kg’lık bir paket ise ortalama 3 iş güne içerisinde belirtilen adrese ulaştırılmaktayken fiyatı ise yaklaşık olarak 66 Euro’ya denk gelmektedir. Bu fiyatlara %2.35 de posta hizmet bedeli eklenmektedir.

Yurtiçi Kargo yurt dışı fiyat listesi içinhttps://www.yurticikargo.com/bilgi-servisleri/Documents/yurtdisi-fiyat-listesi.pdf

Bu fiyatların yanı sıra bazı durumlarda ek ücretler de uygulanmaktadır. Bunlardan birisi Güvenlik Hizmet Bedeli’dir. Bu ücret; Irak, Suriye, Kuzey Kore, Somali gibi savaş, terör, toplumsal ayaklanma vbç sorunlar sebebiyle güvenlik problemi yaşanan ülkelere yapılan gönderiler için 35 Euro olarak uygulanmakta ve herhangi bir şekilde indirim yapılmamaktadır.
Bunun yanı sıra yurt dışına gönderilen fakat alıcı tarafından kabul edilmeyen veya alıcıya ulaşılamadığı için teslim edilemeyen ürünlerin geri gönderilmesi durumunda göndericiden gönderim ücretinin %50’si kadar iade tutarı alınmaktadır.
Ayrıca belirtilen boyut ve ağırlık limitlerinin dışına çıkıldığı durumlarda 60 Euro ek standart dışı gönderi bedeli uygulanmaktadır.

Yorum Yap

E-posta adresiniz 3. şahıslar ile paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir