Trafik sigorta şirketleri, Karayolları Trafik Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince yaptırılması zorunlu olan trafik sigortasının hayata geçirildiği şirketlerdir.

Trafik Sigortası Şirketleri

Trafik sigortası şirketleri ile gerçekleştirilen zorunlu trafik sigortası, kanun gereği 1 yıllıktır ve her yıl yenilenmesi gerekmektedir. Trafik sigortası bulunmayan motorlu araçlar, tespit edildiği anda trafikten men edilmektedir. Men edilen araç derhal trafik şubelerinin otoparklarına çekilmekte ve araç sahibine sigortasız trafiğe çıkıldığı için para cezası kesilmektedir. Bağlanan aracın geri alınabilmesi için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Öncelikle aracın trafik sigortası kesinlikle yapılmalı ve poliçe otopark yetkililerine gösterilmelidir. Ayrıca kesilen para cezasının ödenmesi ve aracın otoparkta kaldığı gün üzerinden hesaplanan otopark ücretinin de ödenmesi gerekmektedir.

Zorunlu trafik sigortası karşı tarafın aracında oluşan hasarları, sürücüsünde veya 3. şahıslarda meydana gelen maddi ve manevi tazminatları, poliçe kapsamında yer alan şartlar ve limitler dahilinde karşılamaktadır. Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen teminatlar tüm trafik sigortası şirketleri için standart olup, şirketler bu sabit teminatlara ek teminatlar ve hizmetler sunabilmektedirler. Ayrıca trafik sigorta şirketlerinin kendi fiyat politikaları, aracın hasar geçmişi, şehir vb. etmenler trafik sigortasının fiyat ve ödeme planının şirketlere göre farklılıklar göstermesine sebep olmaktadır. OfisPaneli, anlaşmalı trafik sigortası firmaları aracılığıyla şirketler için en uygun teklifi vermekte ve efektif bir çözüm ortağı olmaktadır.

trafik-sigortasi-sirketleri

Trafik Sigorta Firmalarından En Uygun Teklif Nasıl Alınır?

Trafik sigorta firmaları, standart şartların dışında kendi verdikleri ek teminatlar, hizmetler vb. faktörleri göz önünde bulundurarak fiyatlandırma işlemi gerçekleştirmektedirler. Bu durum, trafik sigortası fiyatlarının zorunlu trafik sigortası şirketlerine göre farklılıklar göstermesine yol açmaktadır.

Şirketinizin en uygun trafik sigortasına sahip olması için anlaşmanızı OfisPaneli üzerinden gerçekleştirmeniz yeterlidir. Teklif İste Butonunu tıklayarak açılan sayfadaki ilgili kutuları doldurmanız halinde şirketiniz için en avantajlı trafik sigortası teklifini alarak en uygun fiyatlardan faydalanabilirsiniz. Hizmet sunduğu şirketlerin vazgeçilmez bir çözüm ortağı olan OfisPaneli, şirketinizin en verimli anlaşmaları yapmasını ve artı değer kazanmasını sağlamak için en uygun trafik sigorta firmasıyla iş birliği yapmaktadır.

Siz de şirket araçlarınızın trafik sigortasını OfisPaneli aracılığıyla yapın, en ucuz fiyatlardan faydalanma şansını kaçırmayın.