Shell Bayileri

Shell dünyasının ne kadar büyük olduğunu biliyorsunuzdur. Shell her geçen gün kendi ismiyle bir istasyona can veriyor. Shell bayileri Türkiye’nin her yerinde yer almaktadır ve almaya devam ediyor. İstasyon ağı geniş olan Shell, bayiliklerini seçerken de konumunu iyi seçip belirli şartlar koymaktadır. Shell bayilerinde akaryakıt ve market ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Açmış olduğu bazı büyük istasyonlarda ise, anlaşmış olduğu başka firmalar ile birlikte bir dinle tesisi tadında bayilikleri bulunmaktadır. İstanbul’ un yoğun trafiğinden ve araç sayısının fazla olmasından dolayı, en çok bayiliği İstanbul da bulunmaktadır. Shell, kendi bünyesinde bayiliklere sahip olduğu gibi, isim hakkı vererek başka kişilerinde Shell adı altında bayi açmasına izin vermektedir. Böyle büyük bir firmanın isminin altında bayi açmak elbette kolay değil. Aşağıda bayilik alma şartlarına değineceğiz.

Shell bayileri

Shell Bayilik Şartları

Shell akaryakıt istasyonu şartları için girişimcilerden en çok hırslı ve çalışmaya azimli, müşteri memnuniyetine önem veren kişiler olmalarını beklemektedir. Shell, global ekonomide kendi istasyonları ile kendi başlarına büyümelerine olanak tanımaktadır. Sıkı ve katı kuralları yoktur. Her istasyonun aynı dekorasyon, aynı işleyişe sahip olmak zorundalar gibi kurallar yerine daha esnek bir yapıda bulunduğu için bayi sahiplerin kendilerine geliştirmelerine imkan tanımaktadır. İşe başlamak üzere gerekli şartları yerine getiren bayi sahiplerine, istasyon yeri belirlemek, yakıt, destek ve eğitim konularında gerekli desteği vermektedir. Shell bayilik şartları oldukça esnek yapıda olduğu için bayi olarak standart bir fiyat tarifesi yoktur.
Shell Bayilik Şartları;
Shell bayileri araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde yer alması gerekmektedir.
Açılacak olan yeni Shell istasyonunun yakınında başka Shell bayisi olmamalıdır. Eğer yeni açılacak olan Shell istasyonunun yakınında başka bir firmaya ait istasyon varsa, rekabet ve piyasa analizi sonuçlarına göre bayilik verilmektedir.
İstasyonda çalışacak olan her çalışanın eğitimleri verilmeden işe başlayamaz. Gerek satış gerekse iş güvenliği eğitimlerinden sonra satış elemanları satış pompalarında görevlendirilir.
İstasyonun ve çevrenin güvenliği her şeyden önceliklidir. Yangın veya parlamaya karşı gerekli her türlü önlem alınmak zorundadır.
Akaryakıt istasyonlarında gelen müşterilerin akaryakıt ihtiyacı harici yiyecek ve içeceklerin satıldığı mini bir market kurulmak zorundadır.

Yukarıda ki şartlar bayilik açma şartlarının sadece küçük bir kısmıdır. Shell bayiliği açmak için detaylı bilgilere ulaşmak için;
Shell Akaryakıt İstasyonu Bayilik İletişim Bilgileri
Telefon: 0212 376 00 00
E-mail: istasyonyatirimlari@shell.com

Shell Bayileri Listesi

Shell bünyesinde açtırmış olduğu bayilikler, gerekli şartlar karşılandıktan sonra izin verilen yerler ve kişilerce açılmıştır. Türkiye’nin dört bir yanında olması nedeniyle her yerde karşılaşacağınız bu bayilikler ile kaliteli akaryakıtı ile sizlere hizmet vermeye devam etmektedir. Shell’ in tüm bayilerini görmek, size yakın Shell istasyonunu bulmak için daha önce sizlerle paylaşmış olduğumuz En Yakın Shell İstasyonu konumuzu gezerek daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.