Otogaz Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Otogaz fiyatları, rafineri çıkış fiyatları baz alınarak belirlenmektedir. Akaryakıt şirketleri otogaz fiyatlarını belirlerken, rafineriden aldıkları fiyatı, şirket politikalarını, lojistik maliyetleri ve Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen vergileri de göz önünde bulundurarak kendi satış fiyatlarını oluşturmaktadır. Ancak bu fiyatların, serbest rekabet piyasası koşullarına uygun olacak şekilde, belirlenen taban ve tavan fiyatlar arasında belirlenmesi zorunludur. Ayrıca firmalar, müşteri memnuniyetini artırmak ve satışları artırmak için akaryakıt kampanyaları gerçekleştirerek bir nevi fiyatlar üzerinde dolaylı yoldan değişiklik de yapabilmektedir.
Şirketlerin tedarikçi anlaşmalarına yönelik avantajlı çözümler sunan OfisPaneli ile, siz de şirket giderlerinizin düşmesini sağlayacak otogaz anlaşması teklifi alabilir, şirketinize değer katabilirsiniz. OfisPaneli, şirketinizin otogaz giderlerini %15’e kadar düşürmektedir. Ayrıca otogaz ile ilgili tüm muhasebe işlemlerinizi tek bir panelden kontrol etmenizi mümkün kılarak etkin bir zaman yönetimi gerçekleştirmenizi sağlamaktadır. Bunu yanı sıra OfisPaneli ile şirket araçlarınızın otogaz tüketim performansını gözlemleyerek araç filonuzu en yüksek verimi sağlayacak şekilde güncelleyebilirsiniz.

otogaz fiyatlari

Otogaz Fiyatları Neden Farklılık Gösterir?

Otogaz fiyatları, özellikle iller arasında büyük farklılıklar gösterebilmektedir. Bu farklılıklar, otogaz tüketicilerinin dikkatini çekmektedir. Müşteriler özellikle neden farklı firmalardaki veya illerdeki otogaz fiyatlarının birbiriyle aynı olmadığını merak etmektedir. LPG’nin araçlarda yakıt olarak kullanılabilecek hale getirilmişi olan otogazın fiyat farklılığı göstermesinin temel sebebi serbest rekabet piyasasıdır. Dünya serbest rekabet piyasası koşulları gereğince, belirlenen alt ve üst (taban ve tavan) fiyatlar arasında olmak şartıyla, akaryakıt fiyatları değişken olabilmektedir. Otogazın şubelere taşınması sırasında oluşan maliyet de fiyatlar belirlenirken akaryakıt şirketleri tarafından göz önünde bulundurulmaktadır. Yani otogaz fiyatları, şirket politikaları ve nakliye masrafları da dahil edilerek hesaplanmaktadır. Dolayısıyla şirket politikalarına ve bu maliyelere göre farklılıklar gösterebilmektedir. Bu farklılıklar, serbest rekabet piyasası koşullarına göre belirlenen alt ve üst limitler dahilinde olmalıdır. Otogaz fiyatlarının taban ve tavan fiyatlar arasında olup olmadığı ise Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu denetimindedir.

Güncel otogaz fiyatlarını öğrenmek için tıklayınız: http://www.epdk.org.tr/TR/Petrol/Veri/PompaFiyatlari

Siz de en avantajlı otogaz anlaşması tekliflerinden faydalanmak için hemen OfisPaneli’nden teklif alın, şirketiniz için artı değer oluşturun. OfisPaneli, otogaz fiyatları gibi akaryakıt fiyatları konusunda şirketlere yönelik kazançlı çözümler sunmakta; tedarikçi anlaşmaları konusunda şirketlerin en efektif çözüm ortağı olmaktadır.

Şirketinizin en verimli otogaz anlaşmasına sahip olmasını sağlamak için OfisPaneli’nden zahmetsizce teklif alın, şirket giderlerinizi azaltın!