Opet taşıt tanıma sistemi Opet tarafından şirket taşıtları için hazırlanmış olan akıllı sistemleri içeren filo yönetimi ve gelişmiş bir otomasyon sistemidir. Ülkemizde tüm Opet istasyonlarında geçerli olan Opet taşıt tanıma sistemi indirimli akaryakıt avantajları ve her noktadan kolayca ulaşılabilir olmasının yanında, kolayca yönetilebilir olma özellikleri ile de öne çıkan sistemler arasındadır.

Opet aracılığı ile şirket taşıtlarının, Opet istasyonlarında taşıtlarından inmeden, yakıt alımı, dolum gibi işlemlerini kolayca gerçekleştirdiği, kredi kartı, nakit ödeme gibi pek çok somut ve fiziksel duruma takılmadan işlemlerini doğrudan akıllı sistemler dahilinde yapmasını sağlayan hizmet sisteminin genel adı otobil sistemi olarak adlandırılmaktadır. Opet taşıt tanıma hususunda tüm şirket taşıtlarına, avantajlı, kolay ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır. Otobil sistemi ve avantajları hakkında eğer bilgilere bakacak olursak öncelikle tanımlamalardan başlayabiliriz.

Otobil Sistemi Nedir?

Otobil sistemi tanım olarak; firma araçlarının Opet istasyonlarından, aracından inmeden, otomatik olarak, nakit ya da kredi kartı ile ödeme gerçekleştirmeden yakıt almalarına imkan sağlayan ve bununla birlikte yakıt alım bilgilerini aracın kilometresi dahil olmak üzere, online mecrada anlık müşteriye ulaştıran sistem olarak adlandırılabilir. Otobil sistemi ile ilgili olarak genel faturalandırma toplu olarak yapılmaktadır. Bu durumda da işletme sahipleri her türlü riski ortadan kaldırarak otobil sistemi desteği ile araç giderlerini tam olarak kontrol altına alma imkanı sağlamaktadır.

opet-otobil-sistemi

Otobil Üniteleri Nelerdir?

 • Halka Tipi Ünite -Fuelopass
  Otobil üniteleri hakkında tanımlayıcı bilgiler verecek olursak; Opet aracılığı ile taşıtlara özel olarak programlanan halka tipi ünite olarak tanımlanabilir. Halka tipi ünite şirket taşıtlarınıza montajı sağlanarak, şirketiniz tarafından belirlenecek akaryakıt limitlendirmeleri dahilinde kontrol edilmesine doğrudan olanak sağlamaktadır.

 

 • Bireysel Kullanıcı Ünitesi-Anahtarlık
  Otobil üniteleri arasında bir diğer sistem ise bireysel kullanıcı ünitesidir. Pompa makinesine montajı yapılarak oluşan anten, size sunulan anahtarlığın içinde yer alan elektromanyetik bir devre ile iletişime geçerek aracınız hakkındaki tüm bilgileri edinerek istasyonda bulunan otobil istasyon kontrol ünitesine aktarır. Bu sayede sistem kolay bir şekilde tanımlanmış olmaktadır.

İstasyon Üniteleri Nelerdir?

Opet aracılığı ile sunulan istasyon hizmetleri belli kalemlerden oluşmaktadırlar. Bu ünitelere genel olarak bakacak olursak;

 • İstasyon Bilgi Kontrol Ünitesi
 • Pompa Tabanca Anteni
 • Yetki Kumandası
 • Yazıcı
 • Modem
 • Montaj ve Servis

Taşıtlarınıza ait olan Otobil ünite montaj işlemleri için servisler bulunmaktadır. Servisler hakkında detaylı bilgi almak için OfisPaneli’ne danışabilirsiniz.