Motosiklet Trafik Sigortası Fiyatları, Hesaplama ve Sorgulama

Şirket motosikletlerinizin zorunlu trafik sigortası için OfisPaneli üzerinden teklif alabilir; en uygun poliçe fiyatlarından kolayca faydalanabilirsiniz.

TRAFİK SİGORTASI TEKLİFİ AL

Motosikletler için de zorunlu olan trafik sigortası fiyatlarını, hesaplama ve sorgulama işlemleri online olarak gerçekleştirebilmektedir.

Motosiklet Trafik Sigortası Yaptırmak Neden Önemlidir?

Trafik sigortası, Karayolları Trafik Kanunu gereğince tüm motorlu taşıtlar için yaptırılması zorunlu olan ve yaptırılmadığı durumlarda önemli ceza uygulamalarına yol açan bir sigorta türüdür. Zorunlu trafik sigortası karşı tarafta sebep olunan hasarları, poliçe anlaşmasında belirtilen teminat ve limitler dahilinde karşılamaktadır. Bu hasarlar karşı tarafın aracında oluşan maddi hasarların yanı sıra, sürücüsünde veya 3. şahıslarda meydana gelen ölüm ve yaralanma gibi durumlar da oluşabilecek maddi – manevi tazminatları da kapsamaktadır. Dolayısıyla motosiklet trafik sigortası yaptırmak büyük önem arz etmektedir.

motosiklet-trafik

Motosiklet Trafik Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

İstatistiklere göre zorunlu trafik sigortasının en az yapıldığı araç türü motosikletlerdir. Oysa motosikletler, ölümlü veya yaralanmalı kazalara en fazla karışan araç türleri sıralamasında üçüncü sırada yer almaktadır. Motosiklet trafik sigortası fiyatları, diğer motorlu taşıtlarda olduğu gibi, Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen standart teminatlar ve limitler dahilinde olmak şartıyla, sigorta şirketlerinin fiyat politikalarına,  kendi sunduğu ek hizmetlere, teminatlara; şehirlere ve hasar geçmişi gibi faktörlere göre belirlendiği için sigorta şirketlerine göre farklılıklar göstermektedir. Bu yüzden motosiklet zorunlu trafik sigortası fiyatlarının ne kadar olduğuna yönelik net bir cevap vermek mümkün değildir.

En Ucuz Motorsiklet Trafik Sigortası Teklifi OfisPaneli’nde!

Şirketler için en uygun tedarikçi anlaşması teklifleri sunan OfisPaneli, şirketler için artı değer oluşturacak anlaşmalar gerçekleştirerek şirket giderlerinin minimize edilmesinde ve en faydalı tedarikçi anlaşmalarının hayata geçirilmesinde etkin bir rol üstlenmektedir. En ucuz motosiklet trafik sigortası için siz de OfisPaneli’nden teklif alabilir, şirketinizin en avantajlı fiyatlardan yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

Kanun gereği motosikletler için de zorunlu olan trafik sigortasını yaptırmayı ihmal etmeyin. Trafikte sigortasız yakalanmanız durumunda aracınız derhal trafikten men edilecek ve sigortasız trafiğe çıktığınız için para cezasına çarptırılacaksınız. Trafikten men edilerek trafik şubelerinin otoparklarından birine çekilen motosikletinizi geri almak için sigortanızı yaptırmanız, para cezasını ve aracınızın otoparkta kaldığı süre boyunca oluşan otopark ücretini ödemeniz gerekmektedir. Tüm bu zorluklardan kurtulmak ve trafikte güvenle yol almak için zorunlu trafik sigortasını mutlaka yaptırın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir