Motorin Fiyatları İndirimli Şekilde OfisPaneli’nde

Motorin fiyatları konusunda indirimli teklifler sunarak şirketlerin tedarikçi anlaşmalarına yönelik vazgeçilmez çözüm ortağı olan OfisPaneli, en uygun fiyatların yanı sıra birçok ayrıcalıklı avantaj da sunmaktadır. Tüm akaryakıt işlemlerinin tek bir panel üzerinden gerçekleştirilmesine olanak sunarak raporlama, muhasebe gibi işlerin yükünü büyük ölçüde azaltan OfisPaneli, ayrıca şirket araçlarının yakıt performans takibinin yapılmasını da sağlayarak şirket filosunun bu performanslara göre güncellenmesinde etkin bir rol oynamakta ve verimliliği artırmaktadır. Tüm bu ayrıcalıklardan yararlanarak indirimli motorin fiyatları üzerinden akaryakıt anlaşması gerçekleştirmek için siz de OfisPaneli’nden hemen teklif isteyebilir, şirketinizin birçok avantaja sahip olmasını sağlayarak akaryakıt giderlerini düşürebilirsiniz.

Motorin, dizel motorlarda kullanılan yakıt türüne verilen addır. Mazot olarak da adlandırılmaktadır. Ayrıca, dizel motorlarda kullanılan akaryakıt olduğu için dizel veya dizel yakıt da denilmektedir. Motorin fiyatları, benzin fiyatlarına kıyasla daha az olmaktadır. Bunun sebebi motorinin benzinden daha yoğun bir yakıt türü olmasıdır. Dolayısıyla mazot benzinden daha zor yanmaktadır. Siz de indirimli motorin fiyatlarından faydalanarak şirket giderlerinizi düşürmek için OfisPaneli’nden teklif alın, şirketiniz için artı değer yaratın.

motorin indirim firsatlari

Mazot Fiyatları İndirim Fırsatları OfisPaneli Avantajlarıyla

Mazot fiyatları indirim fırsatları ile şirketlere yönelik en uygun akaryakıt anlaşması teklifleri sunan OfisPaneli, indirimli fiyatların yanı sıra birçok avantaj sağlamakta ve şirket verimliliğinin artmasında doğrudan pay sahibi olmaktadır. Mazot fiyatlarında indirim genellikle dolar kuruyla alakalı olmaktadır. ABD Doları değer kazandığında akaryakıt fiyatları artmakta ve benzer şekilde ABD Doları değer kaybettiğinde ise fiyatlar düşebilmektedir. Tavan fiyat uygulamasının kaldırıldığı dönemlerde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından bazı fiyatların çok yüksek olduğu görülmüş ve zaman zaman akaryakıt şirketleri indirim yapmaları konusunda uyarılmıştır. Ancak buna rağmen tavan fiyat limitinin olmayışının suistimal edildiğine kanaat getirilmiş ve yeniden tavan fiyat uygulamasına geçilmiştir. Buna göre akaryakıt fiyatları, EPDK tarafından açıklanan taban ve tavan fiyatlar arasında olmak zorundadır. Aksi halde ilgili akaryakıt şirketleri hakkında kanun gereğince yasal yaptırımlar uygulanmaktadır. Bu limitler Serbest Rekabet Piyasası gereğince belirlenmektedir. EPDK, fiyat belirlerken ülkemize en yakın dış pazarın girişindeki fiyatları baz alır. Buna göre, İtalya’nın Genoa-Lavera Limanı’nda faaliyet sürdüren ve dünyanın en büyük petrol şirketlerinden biri olan Platts’ın fiyatları EPDK tarafından referans alınmaktadır. Platts, dünya genelinde referans fiyat belirleyebilme gücüne sahi bir şirkettir. EPDK, bu fiyatlara Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Katma Değer Vergisi (KDV), EPDK Payı, ABD Dolar kuru ve servis giderleri gibi konuları da hesaplamalara dahil ederek eklemeler yapmakta ve böylece fiyat limitlerini belirlemektedir.

Siz de mazot fiyatları indirim fırsatlarından faydalanmak için hemen OfisPaneli’nden teklif alın; şirketinizin akaryakıt giderlerinin minimuma düşmesini sağlayın!