Mazot kampanyaları, toplumun mazot ihtiyacını daha avantajlı bir şekilde karşılamak ve gerçekleştirilen iş birlikleri ile hem paydaşlarına hem kendisine değer katmak amacıyla akaryakıt istasyonları tarafından uygulanan satış stratejileridir.

Mazot Kampanyaları

Mazot kampanyaları mazotun ya daha uygun fiyatlardan alımını veya mazot alımıyla çeşitli hediyeler kazanımını sağlamaktadır. Güncel mazot kampanyaları kapsamında olmayan kampanyalardan ise tarihi geçtiği için hiçbir şekilde faydalanılamamaktadır. Bu yüzden, akaryakıt şirketlerinin sunduğu mazot kampanyalarını takip ederek kampanyanın geçerli olduğu tarihleri bilmek akaryakıt müşterilerinin yararına olacaktır. Mazot kampanyalarının da diğer akaryakıt kampanyaları gibi, bankalar aracılığıyla gerçekleştirilenleri müşteriler tarafından daha fazla rağbet görmektedir. Kredi kartı ile faydalanılan mazot kampanyaları en çok tercih edilen kampanyalar olmaktadır.

mazot

Motorin Kampanyaları

Motorin kampanyaları da denilen mazot kampanyaları müşterilere avantajlı motorin alımı sağlamaktadır. Çeşitli şirketlerle gerçekleştirilen anlaşmalara göre farklılık gösteren motorin kampanyaları indirimli motorin alışverişinin yanı sıra, mazot alımıyla çeşitli hediyeler kazanmaya da olanak sunmaktadır. Bu hediyeler kapsamında alışveriş çekleri, sinema biletleri, oyuncaklar, yiyecekler, vb. birçok ürün ve hizmet bulunmaktadır. Motorin kampanyaları, kampanya dahilinde iş birliği gerçekleştirilen şirketin bilinirlik ve prestij gibi özelliklerinde artış sağlamasının yanı sıra söz konusu akaryakıt şirketinin satışlarını da artırmaktadır. Aynı zamanda motorin kampanyaları müşterilerin avantajlı bir şekilde motorin almalarını sağlayarak müşteri memnuniyetini de artırmaktadır. Yani motorin kampanyaları hem akaryakıt şirketleri, hem akaryakıt şirketleriyle kampanya geliştiren şirketler hem de müşteriler için faydalı olan bir satış stratejisidir.

Kredi Kartı Mazot Kampanyaları

Kredi kartı mazot kampanyaları, akaryakıt şirketlerinin bankalar ile gerçekleştirdikleri iş birliği kapsamında düzenlenen kampanyalardır. Bu kampanyalar genellikle belirli bir miktar mazot alımı yapıldığı taktirde belirli bir miktar indirim sunmaktadırlar. Bunun yanı sıra kredi kartı mazot kampanyaları dahilinde de hediyeler, hediye çekleri vb. ürün ve hizmetler sunan kampanyalar da bulunmaktadır. En sık kullanılan kredi kartı mazot kampanyaları; Bonus mazot kampanyaları, Worldcard mazot kampanyaları, Axess mazot kampanyaları, Maksimum kart mazot kampanyaları gibi kredi kartı mazot kampanyalarıdır.