Motorin Fiyatları İstanbul İçinde Neden Farklı?

Motorin fiyatları her yerde olduğu gibi İstanbul içerisinde de farklılıklar gösterebilmektedir. Bu farklılıklar akaryakıt şirketleri arasında olabildiği gibi aynı akaryakıt şirketinin farklı şubeleri arasında da olabilmektedir. Bu farklılıkların temel sebebi motorinin nakliyesi sırasında oluşan giderlerdir. Akaryakıt şirketleri fiyat belirlerken bu giderleri de hesaplara dahil etmektedirler. Bunun sebeple rafineriye yakın olan yerlerde akaryakıt fiyatları diğer bölgelere nazaran daha ucuz olabilmektedir. Rafineriye yakın olan şirket şubesine gerçekleştirilen nakliye işlemi daha az maliyetli olduğu için motorin fiyatı da buna bağlı olarak şekillenmektedir. Aynı yerdeki farklı firmaların fiyatlarındaki değişiklik ise şirket politikalarıyla ilgilidir. Ancak bu farklılıklar ne kadar olursa olsun Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu EPDK tarafından açıklanan taban ve tavan fiyatlar arasında olmak zorundadır. Bu alt ve üst fiyat limitlerinin aşıldığı durumlarda ise ilgili kanun gereğince cezai yaptırımlar uygulanmaktadır.
Şirketlere tedarikçi anlaşmaları konusunda avantajlı motorin fiyatları üzerinden teklifler sunarak şirket giderlerini düşüren OfisPaneli, tüm akaryakıt işlemlerinizi tek bir panelden yönetebilmenizi ve ayrıca şirket araçlarınızın akaryakıt performans takibini gerçekleştirebilmenizi sağlamaktadır.
Siz de OfisPaneli’nden hemen teklif alabilir, ayrıcalıklı fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

istanbul-motorin-fiyatlari

İstanbul Motorin Pompa Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul’da motorin pompa fiyatları ülke genelinde olduğu gibi EPDK’nın açıkladığı alt ve üst limitler dahilinde olmalıdır. Taban ve tavan fiyatlar olarak da adlandırılan bu limitler, ülkeye en yakın konumda yer alan dış pazarın girişindeki fiyatlar baz alınarak belirlenmektedir. Türkiye için bu pazarın girişi İtalya’nın Genoa-Lavera Limanı’dır ve burada faaliyet sürdüren, dünyanın en büyük petrol şirketlerinden Platts, referans fiyatları belirlemektedir. Amerikan Doları, Platts’ın fiyatı ve ülkedeki vergileri hesaplamalara dahil eden EPDK tarafından, buna bağlı olarak taban ve tavan akaryakıt fiyatları açıklanmaktadır. Serbes rekabet piyasasının bozulmaması amacıyla oluşturulan bu limitler aşıldığı takdirde ilgili kanun gereğince yasal yaptırımlar uygulanmaktadır. İstanbul motorin fiyatlarını öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayarak, açılan sayfadan İstanbul’u ve fiyat öğrenmek istediğini bölge ile akaryakıt şirketini seçebilirsiniz: http://www.epdk.org.tr/TR/Petrol/Veri/PompaFiyatlari

Şirket giderlerinizi düşürmek için siz de OfisPaneli’nden hemen teklif alabilir, en uygun motorin pompa fiyatları üzerinden akaryakıt anlaşması gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca OfisPaneli ile tüm akaryakıt faaliyetlerinizi tek bir panel üzerinden kolayca yönetebilir, şirket araçlarınızın akaryakıt performansını takip ederek araç filonuzu en yüksek verimi sağlayacak şekilde güncelleyebilirsiniz.
OfisPaneli; tedarikçi anlaşmaları konusunda şirketlerin en efektif çözüm ortağı!