Dizel Fiyatları İstanbul İçinde Neden Farklı?

Dizel fiyatları her yerde olduğu gibi İstanbul içerisinde de farklılıklar gösterebilmektedir. Bunun temel sebebi nakliye masraflarıdır. Ayrıca şirket politikaları da fiyat farklılıklarının sebeplerinden biridir. Aynı akaryakıt şirketinin farklı şubelerinde fiyat farklılıkları görülebildiği gibi, aynı yerde bulunan farklı akaryakıt şirketleri arasında da fiyatlar konusunda değişiklikler görülebilmektedir. Rafineriye yakın olan bölgelerde uzak olan bölgelere kıyasla dizel fiyatları daha az olabilmektedir. Fakat bu fiyatların, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen taban ve tavan fiyatlar arasında olması hukuki zorunluluktur. Bu limitlerin dışında kalan fiyatlardan akaryakıt satışı gerçekleştiren akaryakıt şirketlerine cezai yaptırımlar uygulanmaktadır.
Şirketlerin akaryakıt tedariği ihtiyaçlarına yönelik en avantajlı fiyatlardan teklif sunan OfisPaneli ile siz de şirket araçlarınızın dizel, benzin gibi yakıt giderlerini minimize edebilir, tüm akaryakıt faaliyetlerinizin yönetimini tek bir panel üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
OfisPaneli’nden hemen teklif alın, en uygun fiyatlardan faydalanın!

istanbul dizel fiyatları

İstanbul Dizel Pompa Fiyatı Ne Kadar?

İstanbul’da dizel pompa fiyatı, dizel motorlarda kullanılan mazot veya diğer adıyla motorinin İstanbul sınırları içerisindeki birim fiyatını göstermektedir. Dizel pompa fiyatları, ülke genelinde olduğu gibi akaryakıt şirketlerine veya şubelerin konumuna göre farklılıklar gösterebilmektedir. Dizel pompa fiyatı belirlenirken, EPDK tarafından açıklanan alt ve üst fiyatlar baz alınmaktadır. EPDK ise fiyat belirlerken Amerikan Doları ile İtalya’nın Genoa-Lavera Limanı’nda faaliyet sürdüren ve dünyanın en büyük akaryakıt şirketlerinden biri olan Platss’ın fiyatlarını referans almaktadır. Çünkü Platts, tüm dünyada referans fiyat belirleyebilmesinin yanı sıra ülkemize en yakın olan dış pazarın girişinde bulunmaktadır. EPDK fiyat açıklarken Platss’ın fiyatları, ABD Doları, Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Katma Değer Vergisi (KDV) ve EPDK payı gibi giderleri de hesaplamalara dahil etmektedir. Dizel pompa fiyatları, EPDK tarafından, serbest rekabet piyasasının bozulmaması amacıyla belirlenen taban ve tavan fiyatlar arasında olmak zorundadır. Bu aralıklar dahilinde akaryakıt fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden akaryakıt şirketleri satış fiyatı belirlerken nakliye giderlerini ve şirket politikalarını da göz önünde bulundururlar. İstanbul’daki dizel pompa fiyatını öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayarak sol taraftaki panelden bölge ve akaryakıt şirketini seçebilirsiniz: http://www.epdk.org.tr/TR/Petrol/Veri/PompaFiyatlari

Şirketlerin tedarikçi anlaşmalarına yönelik avantajlı çözümler sunan OfisPaneli ile siz de İstanbul’daki en uygun dizel pompa fiyatlarından faydalanabilir, şirketinizin akaryakıt giderlerinin minimuma düşmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca tüm akaryakıt faaliyetlerinizin tek bir panel üzerinden kolayca yönetilmesini sağlayan OfisPaneli ile akaryakıt performans takibi gerçekleştirerek araç filonuzu en verimli olacak şekilde güncelleyebilirsiniz.
OfisPaneli’nden hemen teklif alın; ayrıcalıklı fırsatlardan yararlanma şansını kaçırmayın!