Akaryakıt Fiyatları İstanbul İlçelerine Göre Neden Farklı?

Akaryakıt fiyatları İstanbul’un farklı bölgelerinde değişiklik gösterebildiği gibi aynı bölgedeki farklı akaryakıt şirketleri arasında da değişiklik gösterebilmektedir. Bu durum şirket politikalarıyla alakalı olabileceği gibi, nakliye giderleriyle de alakalı olmaktadır. Şirketler akaryakıtın nakliye masraflarını da hesaplamalara dahil etmekte ve fiyatları buna göre belirlemektedir. Ancak bu fiyatlar ne kadar farklı olursa olsun EPDK tarafından açıklanan taban ve tavan fiyatlar arasında olmak zorundadır. Bu alt ve üst limitler, serbest rekabet piyasasının bozulmaması için belirlenmektedir. Limitlerin dışındaki fiyatlardan akaryakıt satımı gerçekleştiren şirketler hakkında cezai yaptırım uygulanmaktadır.
Şirketlerin tedarikçi anlaşmalarına yönelik avantajlı teklifler sunan OfisPaneli ile siz de şirket giderlerinizi düşürebilir, efektif bir akaryakıt anlaşmasına sahip olabilirsiniz. Ayrıca OfisPanel ile tüm akaryakıt işlemlerinizin kontrol ve takibini tek bir panel üzerinden yaparak etkin bir zaman yönetimi gerçekleştirebilir; şirket araçlarınızın akaryakıt performans takibini gerçekleştirerek araç filonuzu en yüksek verimi gösterecek şekilde güncelleyebilirsiniz.

istanbul-akaryakit-fiyatlari

İstanbul’da Akaryakıt Pompa Fiyatları Ne Kadar?

Akaryakıt fiyatları, kısaltılmışı EPDK olan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından belirlenen taban ve tavan fiyatlar baz alınarak belirlenmektedir. Fiyat belirlenirken dünyanın lider petrol şirketlerinden Platss’ın açıkladığı petrol fiyatları referans alınmaktadır. Çünkü Platss ülkemize en yakın ve en büyük dış pazarın girişi olan Genoa-Lavera limanındadır. Dünya çapında referans fiyat belirleme yetkisine sahip olan Platts, akaryakıtın lojistik maliyetleri ve lojistik sırasında meydana gelebilecek kazalardan alıcının sorumlu olduğu FOB fiyatları veya bu gider ve risklerden satıcının sorumlu olduğu CIF fiyatları belirler. Doğal olarak akaryakıt şirketleri bu risklerden oluşabilecek giderleri minimize edebilmek için bir takım sigorta anlaşmaları gerçekleştirmektedirler. Bu sigorta maliyetleri de akaryakıt fiyatlarına etki etmektedir. Ayrıca ABD doları da akaryakıt fiyatlarına etki eden önemli faktörlerden biridir. Akaryakıtın pompa fiyatı belirlenirken, Katma Değer Vergisi (KDV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), EPDK payı ve şirketlerin kendi politikaları göz önünde bulundurulmaktadır. Her yer için geçerli olduğu gibi İstanbul’da da akaryakıt pompa fiyatları belirlenirken bu faktörler de hesaplamalara dahil edilir ve sonuç olarak ortaya çıkan fiyatın, EPDK tarafından belirlenen taban ve tavan fiyatlar arasında olması gerekir.

Akaryakıt pompa fiyatlarını öğrenmek için tıklayınız: http://www.epdk.org.tr/TR/Petrol/Veri/PompaFiyatlari

Şirketlere yönelik avantajlı tedarikçi anlaşmaları sunan OfisPaneli’nden hemen teklif alın; en uygun akaryakıt pompa fiyatlarından faydalanma fırsatını kaçırmayın!
OfisPaneli; şirketlerin tedarikçi anlaşmaları konusundaki en efektif çözüm ortağı!

 

Benzin Fiyatları İstanbul İçinde Neden Farklı?

Benzin fiyatları her yerde olduğu gibi İstanbul içinde de farklılıklar gösterebilmektedir. Bu farklılıklar temel olarak iki sebepten kaynaklanır. Birincisi, benzinin rafineriden akaryakıt şirketinin şubesine nakliyesi sırasında oluşan giderler, ikincisi ise akaryakıt şirketlerinin kendi politikalarıdır. Rafineriye daha yakın olan, bir başka deyişle daha düşük giderlerle nakliye gerçekleştirilen bölgelerde, rafineriye daha uzak olan yani nakliye masrafı daha fazla olan bölgelere kıyasla benzin fiyatları biraz daha fazla olabilmektedir. Aynı yerdeki farklı akaryakıt şirketlerinin benzin fiyatlarındaki farklılık durumunda ise şirket politikaları devreye girmektedir. Ancak bu fiyat farklılıkları ne kadar olursa olsun, belirlenen benzin fiyatı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından açıklanan taban ve tavan fiyatları aşmamalıdır. Bu alt ve üst limitler serbest rekabet piyasasının bozulmaması için büyük önem arz eder. Bu limitler dışındaki fiyatlardan satış gerçekleştiren akaryakıt şirketleri hakkında ilgili kanun gereğince yasal yaptırımlar uygulanmaktadır.
Şirketlerin tedarikçi ihtiyaçlarına yönelik en avantajlı anlaşmaları sunarak şirket giderlerinin düşmesine doğrudan etki eden OfisPaneli’nden siz de hemen teklif isteyin, İstanbul’daki en uygun benzin fiyatları üzerinden akaryakıt anlaşması gerçekleştirin!

İstanbul Benzin Pompa Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul’da benzin pompa fiyatları tüm Türkiye’de olduğu gibi EPDK tarafından açıklanan taban ve tavan fiyatlar arasında olmak zorundadır. Benzinin fiyatını belirleyen en önemli etkenlerden birisi Amerikan Doları, diğer ise ülkeye en yakın mesafede bulunan dış pazar girişindeki fiyattır. Türkiye’ye en yakın ve en büyük dış pazarın girişi ise İtalya’nın Genoa-Lavera Limanı’dır. Burada bulanan ve dünyanın en önemli petrol şirketlerinden biri olan Platts, tüm dünya genelinde referans olan akaryakıt fiyatları belirleyebilme yetkisine sahiptir. Platss’ın fiyatlarını referans alan EPDK tarafından; Katma Değer Vergisi, Özel Tüketim Vergisi, EPDK payı gibi faktörler de göz önünde bulundurularak akaryakıt fiyatları konusunda alt ve üst limitleri açıklar. Akaryakıt şirketleri de kendi şirket politikalarını göz önünde bulundurarak bu limitler dahilinde fiyat belirlerler. Petrol şirketlerinin İstanbul’daki şubeleri de bu şekilde belirlenen fiyatlardan akaryakıt satışı gerçekleştirirler.

İstanbul’daki benzin pompa fiyatlarını öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayarak açılan sayfadan İstanbul’u ve fiyat öğrenmek istediğiniz bölgeyi seçebilirsiniz: http://www.epdk.org.tr/TR/Petrol/Veri/PompaFiyatlari

Siz de şirket giderlerinizi düşürmek için hemen OfisPaneli’nden teklif isteyebilir, en avantajlı benzin pompa fiyatlarından faydalanabilirsiniz. Şirketlerin tedarikçi anlaşmaları konusundaki vazgeçilmez çözüm ortağı olan OfisPaneli ile, tüm akaryakıt işlemlerinizi tek bir panel üzerinden yönetebilir; ayrıca şirket araçlarınızın akaryakıt performans takibini gerçekleştirerek araç filonuzu en verimli olacak şekilde güncelleyebilirsiniz.

 

Motorin Fiyatları İstanbul İçinde Neden Farklı?

Motorin fiyatları her yerde olduğu gibi İstanbul içerisinde de farklılıklar gösterebilmektedir. Bu farklılıklar akaryakıt şirketleri arasında olabildiği gibi aynı akaryakıt şirketinin farklı şubeleri arasında da olabilmektedir. Bu farklılıkların temel sebebi motorinin nakliyesi sırasında oluşan giderlerdir. Akaryakıt şirketleri fiyat belirlerken bu giderleri de hesaplara dahil etmektedirler. Bunun sebeple rafineriye yakın olan yerlerde akaryakıt fiyatları diğer bölgelere nazaran daha ucuz olabilmektedir. Rafineriye yakın olan şirket şubesine gerçekleştirilen nakliye işlemi daha az maliyetli olduğu için motorin fiyatı da buna bağlı olarak şekillenmektedir. Aynı yerdeki farklı firmaların fiyatlarındaki değişiklik ise şirket politikalarıyla ilgilidir. Ancak bu farklılıklar ne kadar olursa olsun Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu EPDK tarafından açıklanan taban ve tavan fiyatlar arasında olmak zorundadır. Bu alt ve üst fiyat limitlerinin aşıldığı durumlarda ise ilgili kanun gereğince cezai yaptırımlar uygulanmaktadır.
Şirketlere tedarikçi anlaşmaları konusunda avantajlı motorin fiyatları üzerinden teklifler sunarak şirket giderlerini düşüren OfisPaneli, tüm akaryakıt işlemlerinizi tek bir panelden yönetebilmenizi ve ayrıca şirket araçlarınızın akaryakıt performans takibini gerçekleştirebilmenizi sağlamaktadır.
Siz de OfisPaneli’nden hemen teklif alabilir, ayrıcalıklı fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

istanbul-motorin-fiyatlari

İstanbul Motorin Pompa Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul’da motorin pompa fiyatları ülke genelinde olduğu gibi EPDK’nın açıkladığı alt ve üst limitler dahilinde olmalıdır. Taban ve tavan fiyatlar olarak da adlandırılan bu limitler, ülkeye en yakın konumda yer alan dış pazarın girişindeki fiyatlar baz alınarak belirlenmektedir. Türkiye için bu pazarın girişi İtalya’nın Genoa-Lavera Limanı’dır ve burada faaliyet sürdüren, dünyanın en büyük petrol şirketlerinden Platts, referans fiyatları belirlemektedir. Amerikan Doları, Platts’ın fiyatı ve ülkedeki vergileri hesaplamalara dahil eden EPDK tarafından, buna bağlı olarak taban ve tavan akaryakıt fiyatları açıklanmaktadır. Serbes rekabet piyasasının bozulmaması amacıyla oluşturulan bu limitler aşıldığı takdirde ilgili kanun gereğince yasal yaptırımlar uygulanmaktadır.

 

Dizel Fiyatları İstanbul İçinde Neden Farklı?

Dizel fiyatları her yerde olduğu gibi İstanbul içerisinde de farklılıklar gösterebilmektedir. Bunun temel sebebi nakliye masraflarıdır. Ayrıca şirket politikaları da fiyat farklılıklarının sebeplerinden biridir. Aynı akaryakıt şirketinin farklı şubelerinde fiyat farklılıkları görülebildiği gibi, aynı yerde bulunan farklı akaryakıt şirketleri arasında da fiyatlar konusunda değişiklikler görülebilmektedir. Rafineriye yakın olan bölgelerde uzak olan bölgelere kıyasla dizel fiyatları daha az olabilmektedir. Fakat bu fiyatların, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen taban ve tavan fiyatlar arasında olması hukuki zorunluluktur. Bu limitlerin dışında kalan fiyatlardan akaryakıt satışı gerçekleştiren akaryakıt şirketlerine cezai yaptırımlar uygulanmaktadır.
Şirketlerin akaryakıt tedariği ihtiyaçlarına yönelik en avantajlı fiyatlardan teklif sunan OfisPaneli ile siz de şirket araçlarınızın dizel, benzin gibi yakıt giderlerini minimize edebilir, tüm akaryakıt faaliyetlerinizin yönetimini tek bir panel üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
OfisPaneli’nden hemen teklif alın, en uygun fiyatlardan faydalanın!

istanbul dizel fiyatları

İstanbul Dizel Pompa Fiyatı Ne Kadar?

İstanbul’da dizel pompa fiyatı, dizel motorlarda kullanılan mazot veya diğer adıyla motorinin İstanbul sınırları içerisindeki birim fiyatını göstermektedir. Dizel pompa fiyatları, ülke genelinde olduğu gibi akaryakıt şirketlerine veya şubelerin konumuna göre farklılıklar gösterebilmektedir. Dizel pompa fiyatı belirlenirken, EPDK tarafından açıklanan alt ve üst fiyatlar baz alınmaktadır. EPDK ise fiyat belirlerken Amerikan Doları ile İtalya’nın Genoa-Lavera Limanı’nda faaliyet sürdüren ve dünyanın en büyük akaryakıt şirketlerinden biri olan Platss’ın fiyatlarını referans almaktadır. Çünkü Platts, tüm dünyada referans fiyat belirleyebilmesinin yanı sıra ülkemize en yakın olan dış pazarın girişinde bulunmaktadır. EPDK fiyat açıklarken Platss’ın fiyatları, ABD Doları, Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Katma Değer Vergisi (KDV) ve EPDK payı gibi giderleri de hesaplamalara dahil etmektedir. Dizel pompa fiyatları, EPDK tarafından, serbest rekabet piyasasının bozulmaması amacıyla belirlenen taban ve tavan fiyatlar arasında olmak zorundadır. Bu aralıklar dahilinde akaryakıt fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden akaryakıt şirketleri satış fiyatı belirlerken nakliye giderlerini ve şirket politikalarını da göz önünde bulundururlar.