Benzin Fiyatları İndirimli Şekilde OfisPaneli Farkıyla!

Benzin fiyatları konusunda indirimli teklifler sunarak şirketlerin tedarikçi anlaşmalarına yönelik en efektif çözüm ortağı olan OfisPaneli, tüm akaryakıt işlemlerinin tek bir panelden kolayca yönetilmesini sağlamakta ve ayrıca şirket araçlarının akaryakıt performans takibinin gerçekleştirilmesine ve böylece araç filosunun en verimli olacak şekilde güncellenmesine olanak sunmaktadır. Benzin fiyatları Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından açıklanan taban ve tavan fiyatlar arasında yer almak zorundadır. EPDK ise fiyat belirlerken ülkeye en yakın dış pazarın girişindeki fiyatları baz almaktadır. Bu fiyatlara Amerikan Doları, EPDK payı, Katma Değer Vergisi (KDV), Özel Tüketim Vergisi gibi faktörleri de dahil ederek Türkiye için alt ve üst sınırları belirlemektedir. Ülkemize en yakın ve en büyük dış pazar girişi ise İtalya’nın Genoa-Lavere Lima’nıdır. Burada faaliyet sürdüren ve tüm dünyada referans fiyat belirleyebilme gücüne sahip olan Platts’ın fiyatları baz alınarak gerekli hesaplamalar yapılmakta ve limitler EPDK tarafından açıklanmaktadır. Akaryakıt şirketleri, fiyatlar bu taban ve tavan sınırlar arasında yer almak şartıyla benzin fiyatlarını indirimli şekilde ayarlayabilirler. Bu limitler Serbest Rekabet Piyasası gereğince konulmuştur. Benzin fiyatları bu limitlerin dışında satılıyorsa ilgili akaryakıt şirketi hakkında kanun gereği yasal yaptırımlar uygulanmaktadır.
Siz de benzin fiyatları indirim fırsatından faydalanmak için OfisPaneli’nden hemen teklif alın, şirket araçlarınızın akaryakıt giderlerinin düşürülmesini sağlayın!

benzin indirimi

Benzin Fiyatları Düşecek mi?

Benzin fiyatları düşecek mi sorusunun cevabı büyük oranda Dolar kuruyla ilgili olmaktadır. ABD Doları değer kazandığında bu durum akaryakıt fiyatlarına da zam olarak yansırken dolar kuru düştüğünde akaryakıt fiyatlarında da düşme görülebilmektedir. Tavan fiyat limitinin kaldırıldığı dönemlerde bazen akaryakıt şirketlerinin çok yüksek fiyatlardan satış gerçekleştirdiğine kanaat getiren EPDK, akaryakıt şirketlerini indirim yapmaları konusunda uyarmaktaydı. Ancak bu durumun şirketler tarafından suistimal edildiği görülerek yeniden tavan fiyat uygulamasına geçildi. Buna göre akaryakıt fiyatları, EPDK’nın açıkladığı alt ve üst limitler arasında olmak zorundadır. Aksi halde söz konusu akaryakıt şirketi ile ilgili hukuki süreç başlatılmaktadır.
Benzin fiyatları düşecek mi kaygısını yaşamadan hemen OfisPaneli’nden teklif alabilir, en avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Şirketlerin tedarikçi ihtiyaçlarına yönelik efektif anlaşmalar sunan OfisPaneli ile siz de şirket araçlarınız için en uygun akaryakıt anlaşmasına sahip olabilir, tüm akaryakıt işlemlerinizi tek bir panel üzerinden yöneterek etkin bir zaman yönetimi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca OfisPaneli sayesinde şirket araçlarınızın akaryakıt performans takibini yapabilir; araç filonuzu en yüksek verimi sağlayacak şekilde güncelleyebilirsiniz.
OfisPaneli; şirket giderlerini düşürmede en verimli çözüm ortağı!