Başkent Elektrik – Başkent EDAŞ

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. 7 ilde (Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Kastamonu, Karabük, Zonguldak, Bartın) yaklaşık 8 milyon abonenin elektrik dağıtım şebekesinin inşası, bakım ve yürütülmesine ilişkin faaliyetleri sürdüren elektrik dağıtım şirketidir. Başkent EDAŞ, görevli elektrik dağıtım şirketleri arasında yer almaktadır. Bu sebeple elektrik satışı yapamaz. Eğer başkent elektrik dağıtım bölgesinde yer alıyor ve serbest tüketici kapsamında bulunuyorsanız (aylık elektrik tüketimi 82 TL üzeri ise) OfisPaneli’nin indirimli elektrik anlaşmasından yararlanabilir, %15’e varan oranlarda ucuz elektrik kullanabilirsiniz.

başkent elektrik

Başkent Elektrik Borç Sorgulama

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. görevli elektrik dağıtım şirketi olduğu için Başkent Elektrik borç sorgulama işleminizi hizmet aldığınız elektrik tedarikçi şirketinizden gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
Enerjisa Başkent borç sorgulama için buraya tıklayabilirsiniz. Enerjisa online işlemler merkezinde tek seferlik üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Ardından borç sorgulama, fatura sorgulama gibi tüm işlemleri internet üzerinden yapabilirsiniz.

Başkent Elektrik Fatura Ödeme

Başkent Elektrik fatura ödeme işlemleri aşağıdaki kanallar ile yapılabilmektedir.

  • Enerjisa Online İşlemler Merkezi
  • Anlaşmalı banka şubeleri
  • Anlaşma bankaların internet bankacılığı
  • Otomatik ödeme talimatları
  • PTT şubeleri

Başkent Elektrik fatura ödeme işlemi için buraya tıklayarak Enerjisa Başkent Elektrik fatura ve borç sorgulama sistemine erişebilirsiniz. Sisteme ilk girişte üye olmanız gerekmektedir. Ardından tüm borç ve fatura işleminizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü

Başkent Elektrik Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Başkent Elektrik planlı kesintiyi nasıl öğrenebilirim?

186 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak bölgenizde planlanan bakım ve onarım çalışmaları kapsamındaki elektrik kesintileri sorgulayabilirsiniz.